EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  43696  68

 Суддя апеляційного суду Київської області Шевченко вирішив "по-тихому" піти на пенсію, щоб не світити будинок за $400 тис, - Активісти. ФОТО+ВІДЕО

Суддя апеляційного суду Київської області Олександр Васильович Шевченко живе невідповідно до своїх достатків, володіючи будинком за 400 тисяч доларів.

Про це йдеться в статті проекту Автомайдану PROSUD, передає Цензор.НЕТ.

"Заступник голови апеляційного суду Київської області Шевченко Олександр Васильович написав заяву про відставку та звільнення з посади судді до Вищої ради юстиції. Таким чином суддя Шевченко уникне проходження первинного кваліфікаційного оцінювання Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, зокрема й перевірки своєї декларації на відповідність набутого майна офіційним доходам. Але ми все-таки вирішили перевірити, чи раптом не багатомільйонне майно стало причиною цієї поспішної відставки чергового українського судді? - іронізують автори матеріалу. - І ось що нам вдалося дізнатися. З 2004 р. Олександр Васильович володіє земельною ділянкою площею 12 соток під Києвом на території садового товариства "Побутовик", а з 2007 р. - і "садовим" будинком на 300 кв. м, який до того часу встиг на цій ділянці спорудити.

недвижимость декларация судья дом

недвижимость декларация судья дом

Підставою виникнення права власності зазначено рішення Вишгородського районного суду Київської області від 28.02.2007 р. Ми переглянули всі рішення цього суду за той день і знайшли лише одне з подібною площею будинка та земельної ділянки, в якому йшлося про позов до Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської обл. про визнання права власності на самочинне будівництво. І цей позов судом було задоволено. До речі, визнання права власності за рішенням суду - це відома стара корупційна схема і на зараз Верховний Суд України визнав його незаконним. Ми ж знайшли цей "садовий будиночок" заступника голови апеляційного суду Київської області Олександра Шевченка. Ось він на фото".

недвижимость декларация судья дом

Офіційно цей маєток оцінили у 2009 р. (коли будівельні роботи було вже завершено і в цьому можна пересвідчитися, глянувши знімки супутника нижче) у скромні майже 2 млн. грн. За нашою ж інформацією на сьогодні, у часи фінансової кризи, ця нерухомість судді Шевченка в с. Осещина коштує щонайменше $400 тис або майже 10 млн. грн (34 річні зарплати Олександра Васильовича станом на 2015 р.).

коррупция судья домкоррупция судья дом

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Луценко особисто вручив підозру судді Вищого госпсуду України Швецю. ВІДЕО

коррупция судья домДивна ситуація з цим "садовим будиночком" пана Шевченка. У деклараціях за 2014 та 2015 рр. він його вказав разом із земельною ділянкою, а за 2013 р. - ні, хоча повторюємо, що вони йому належать з 2007 р. і 2004 р. відповідно. Забув вказати? Буває, але відповідно до ст. 366-1 Кримінального кодексу України за подібну погану пам'ять державні чиновники, зокрема і судді, можуть отримати "до 2 років обмеження волі з позбавленням права посідати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до трьох років", - зауважують автори публікації.

коррупция судья автомайданкоррупция судья автомайдан

Також читайте: Українські судді через суддівську корпоративність виносять своїм колегам-хабарникам занадто м'які вироки, - ГПУ

коррупция судья автомайданкоррупция судья автомайдан

Живе ж суддя Шевченко практично на саму зарплату.

недвижимость декларация судья домнедвижимость декларация судья домУ своїй декларації за 2015 р. він вказав 394 тис грн сукупного доходу, з яких 289 тис грн - його заробітна плата, а 87 тис грн - дохід від відчуження рухомого й нерухомого майна та інші види доходів.

А в 2014 р. Олександр Васильович і взагалі жив лише на свою заробітну плату судді, копійка в копійку :)

недвижимость декларация судья дом

Але є у заступника голови апеляційного суду Київської області Олександра Шевченка ще й заможна... мати, яка торік у вересні придбала нежитлове приміщення площею 111 кв. м у найдорожчому - Печерському - районі Києва, буквально в 300 м від НСК "Олімпійський".

недвижимость декларация судья дом

На сьогодні ціна такої нерухомості стартує від $200 тис або майже 5 млн. грн. Ось це приміщення за адресою вул. Ділова, 2-б, де його частину площею 111 кв. м і викупила 28 вересня 2015 р. мати судді Шевченка.

недвижимость декларация судья дом

Варто зазначити, що автомайданівці вже не вперше натрапляють на головного "героя" цього розслідування.

"Із суддею Олександром Шевченком ми випадково познайомилися в грудні 2014-го під час одного з наших люстраційних рейдів київськими судами, які зганьбили себе винесенням незаконних рішень і переслідуванням активістів Автомайдану в часи Революції гідності. Він тоді також, як і решта суддів апеляційного суду Київської області, відмовився брати наш подарунок - картину-диптих "Суд Камбіса" або "Здирання шкіри з продажного судді", аргументуючи свою відмову тим, що, мовляв, подібні подарунки - це "корупція", а "корупції в апеляційному суді Київської області немає", - йдеться у статті.

недвижимость декларация судья домкоррупция судья автомайдан

Відео тієї зустрічі з суддею Шевченком тут (з 3 хв 05 сек):Дивлячись тепер на недешевий маєток пана Шевченка та інші цікаві факти з його життя, важко повірити у ті його слова 1,5-річної давнини про "відсутність" корупції в суді, який він очолює. А ще важче віриться у щирість написаної ним статті під назвою "Основні принципи протидії корупції" у "Віснику Вищої ради юстиції" за 2011 рік.

Також читайте: 1200 суддів рекомендовані до звільнення, - голова ВРЮ Бенедисюк

Короткий екскурс у біографію судді Шевченка:
З 1986 по 1993 рр. - працював у прокуратурі Вишгородського району Київської обл.;
З листопада 1993 року - суддя апеляційного суду Київської обл.;
9 липня 2003 року обраний Верховною Радою України на посаду судді безстроково;
15 березня 2016 року до Вищої ради юстиції надійшла заява Шевченка О.В. про відставку.
14 квітня 2016 року Вища рада юстиції вирішила внести подання до Верховної Ради України про звільнення Шевченка О.В. з посади судді апеляційного суду Київської області у зв'язку з поданням заяви про відставку, адже цей суддя має необхідний для відставки стаж роботи, встановлений статтею 120 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
"То ж звідки у пана Шевченка, який все своє життя пропрацював на державних посадах, взялося нерухоме майно вартістю мільйони гривень? На жаль, відповідати на це питання Олександр Васильович тепер не зобов'язаний, адже написав заяву про відставку - такий собі вихід "по-тихому" піти на пенсію для суддів, які володіють майном із сумнівних доходів. Ну нічого, такі питання суддям ми все одно ставитимемо, навіть якщо вони масово зараз втікають у відставки, а висновки нехай вже робить українське суспільство, яке і буде оплачувати життя подібних суддів після їхньої втечі на пенсію", - резюмують автори статті й обіцяють передати факти. викладені у публікації в НАБУ.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p399488
VEhrNGRrdzVRell3VERkU1owNUhSREJNTDFKb2RFZFhNRms1T0RCWlNGSm5PVU13Wms1SFFqQlpVRkYwVGtNd01GazVPREJNUkZGMlpFZERNRXhxVVhaT1EzY3dURzVSZEU1RGR6Qk1NRDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору