EN|RU|UK
 Економіка
  2619  10

 1 серпня суд може зняти арешт із рахунків Харківського тракторного заводу

Учора Київський районний суд Харкова почав розгляд клопотання ПАТ "Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе "про скасування арештів рахунків і активів підприємства, накладених у рамках кримінального провадження №22016220000000071.

Про це повідомляють Українські новини.

У документі, зокрема, зазначено, що "застосовані арешти рахунків АТ "ХТЗ" нібито з метою збереження підприємства і його промислових потужностей, навпаки викликали повну зупинку діяльності підприємства, що абсолютно очевидно не сприяє його збереженню ... діяльність заводу паралізовано, за 4 місяці простою з конвеєра заводу не зійшов жоден трактор ... Усе це унеможливлює своєчасні розрахунки АТ "ХТЗ" за своїми зобов'язаннями, зокрема й тими, які стосуються виплати заробітної плати майже 3 тисячам співробітників заводу ".

Суддя Київського районного суду м. Харкова Світлана Муратова зазначила під час судового засідання, що за понад 4,5 місяці, які триває досудове розслідування, так і не було визначено збиток, начебто завданий посадовими особами ХТЗ, а також не визначено потерпілого в рамках кримінального провадження. Згідно з українським Кримінально-процесуальним кодексом єдиним методом встановлення факту завдання шкоди й визначення її розміру є експертиза (судово-бухгалтерська, економічна тощо), яку від початку досудового розслідування так і не призначили. Відповідно, арешт усіх коштів ХТЗ на рахунках суперечить ст. 7 КПК України, а саме, порушує основоположні принципи законності, диспозитивності, розумності термінів і недоторканності права власності.

Слухання справи продовжать у понеділок, 1 серпня 2016 р.

Олег Скупинський, громадський адвокат трудового колективу ХТЗ, прокоментував позицію харківської Феміди так: "Як ми і припускали, до повного відновлення нормальної діяльності заводу потрібно подолати ще безліч юридичних перешкод. Але зараз трудовий колектив діє як єдиний механізм і ми не зупинимося ні перед якими перешкодами!". Як відомо, кожне судове засідання по процесах, пов'язаних із ХТЗ супроводжують акції протесту робітників, які вимагають припинити знищення виробництва і не заважати запуску заводу. Раніше мітинги з подібними гаслами відбулися під будівлею СБУ і Господарського суду Харківської обл., а на офіційному сайті Президента України розміщено електронну петицію трудового колективу відповідного змісту.

Крім того, нагадаємо, що раніше, Андрій Хорішко, адвокат ХТЗ як юридичної особи, розповів про необхідні базові умови, які дозволять інвестору виконати план досудової санації, затверджений 14 липня рішенням Господарського суду Харківської обл.: "Зараз рахунки заводу, як і раніше, під арештом, виплачувати зарплату, приймати замовлення і відвантажувати готову продукцію він не може. Визначення Господарського суду дає нам підстави подати до Київського районного суду м. Харкова відповідні заяви про зняття арештів з рахунків підприємства, накладених за надуманими підставами в рамках кримінального провадження. Далі все залежить від ступеню об'єктивності, професіоналізму і відповідальності системи правосуддя перед суспільством".

Водночас директор ХТЗ В'ячеслав Шевченко розповів журналістам, що, попри тиск силових структур, керівництво заводу продовжує роботу над проектами стратегічного розвитку підприємства. "Ми зацікавлені в залученні інвестицій серйозних західних компаній, насамперед, американських. Це життєво важливо, щоб в стислі терміни вийти зі штучно створеної кризової ситуації і виконати план санації. Перші кроки на цьому шляху вже зроблено: зокрема, наш акціонер уже мав зустріч із послом США, на яких обговорювали питання організації такої співпраці. Ми впевнені, що в підсумку нинішні домовленості втіляться в конкретні проекти, які дозволять заводу повернути лідерські позиції на ринку і славу флагмана української промисловості", - заявив Шевченко.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n399651
VEhrNGRrdzVSMEl3V1ZCUmRFaDZVbWQwUjBFd1RFUlJkWFJIUXpCTU4xSm5TSHBSY0dSRGR6QlpSRkYxZEVkWE1FeEpQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору