EN|RU|UK
 Економіка
  8020  10

 МЕРТ хоче відібрати ГЗК у Метінвесту, - ЗМІ

Мінекономторгівлі в терміновому порядку вирішив повернути під своє управління криворізький кар'єр "Укрмеханобр".

Про це пише в своєму матеріалі спеціалізований портал UAprom.info. Зараз орендарем є ММК імені Ілліча Групи Метінвест, повідомляє 112.

"Комбінат інвестував у кар'єр близько 33 млн грн, з яких на невід'ємні поліпшення вкладено 6,5 млн грн, капітальні та поточні ремонти - понад 26 млн грн. Кількість робочих місць на підприємстві збережено на рівні 2005 року, а зростання зарплати становить 5,48 рази - з 1339 грн у 2005-му до 7339 грн в 2016-му (для довідки: середня з/п по підприємствам ГМК України у 2015 році - 6777 грн.)....за час оренди комбінат Ілліча перерахував до держбюджету орендну плату в сумі 36 млн грн. Усього ж у державний і місцеві бюджети всіх рівнів спрямовано майже 260 млн грн обов'язкових податків і платежів", - пишуть автори матеріалу.

Однак, незважаючи на це, повідомляється в статті, МЕРТ має намір використовувати залізорудний кар'єр для власних потреб "з метою запобігання подальшому псуванню і знищенню орендованого цілісного майнового комплексу "Укрмеханобру".

"На початку 2015 року, коли термін оренди "Укрмеханобру" добігав кінця, ММК ім. Ілліча висловив бажання продовжити договір ще на п'ять років, тобто до літа 2020 року, про що своєчасно повідомив МЕРТ. У міністерстві були також не проти такого розвитку подій, відповідне листування комбінату і відомства є в розпорядженні UAprom. Більш того, Мінекономторгівлі автоматично продовжило оренду до 31 липня 2016 року, щоб у маріупольців був час на підготовку нової угоди. За цей час ММК вже провів інвентаризацію майна і почав процедуру аудиту", - пишуть автори матеріалу.

На їхню думку, такі різкі дії МЕРТ нелогічні через цілу низку факторів.

"Річ у тім, що запасів аглоруди в кар'єрі "Північний" вистачить максимум на три роки. Підприємство видобуває 50 тис. тонн сировини на місяць, тобто 600 тис. тонн руди на рік або близько 1,8 млн тонн агломераційної сировини до кінця терміну експлуатації. Якого нового інвестора Мінекономрозвитку сподівається залучити до даного активу - таємниця за сімома печатками. Поки що новим балансоутримувачем "Укрмеханобру" буде ДП "Державна інспекція з якості залізних руд", що вже саме по собі вселяє скепсис для трудового колективу підприємства з 500 осіб, які, до речі, входять у профспілкову організацію ММК ім. Ілліча і користуються всіма її благами", - пише UAprom.info.

Маріупольський металургійний комбінат (ММК) ім. Ілліча - один із ключевих активів групи Метінвест й одне з найбільших підприємств України з повним металургійним циклом. Комбінат увійшов до складу Метінвесту 2010 року. Його продукція експортується більш ніж у 80 країн світу.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n399676
VEhrNGRrdzVRMk13V21KUmRtUkRNVEJNY2xGMmRFTTVNRXczVVhaT1IwRXdURGRSZERsRGVUQk1hbEpuZEVNMk1GbE9PREJLZWxGMFpFZERNRnBpVVhaa1Eza3dURmhTWjJSSFF3PT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору