EN|RU|UK
 За кордоном
  7712  30

 Президент Польщі Дуда підписав розкритикований Євросоюзом закон про Конституційний суд

У суботу, 30 серпня, президент Польщі Анджей Дуда підписав новий закон про Конституційний суд.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Польское радио", з посиланням на канцелярію польського лідера.

На думку авторів законопроекту, партії "Право і Справедливість", закон повинен допомогти Польщі вийти з конституційної кризи.

Однак опозиція вважає, що закон не покращить ситуацію, оскільки в ньому не прийнято до уваги рекомендації Венеціанської комісії, а деякі його положення є неконституційними.

Підпис глави держави - останній етап у встановленій в Польщі процедурі прийняття законів.

Новий закон набере чинності через 14 днів із дня його опублікування.

Нагадаємо, 22 липня польський Сейм схвалив практично всі поправки до закону про Конституційний Суд, які раніше були запропоновані в Сенаті.

Читайте також: Ми зможемо будувати на цьому майбутнє, - Дуда про візит Порошенка до пам'ятника жертвам Волинської трагедії

Згідно з прийнятими поправками, президент не зможе впливати на черговість справ, розглянутих Конституційним судом. Також не буде вимагатися його згода на зняття з посади судді Конституційного суду в разі, якщо таким буде рішення дисциплінарного суду.

Згідно із законопроектом, повний склад КС (мінімум 11 суддів) повинен розглядати справи особливої ​​важливості, які включають президентські вето на закони, суперечки з питання компетенцій між державними органами, закони про КС, перешкоджання здійсненню повноважень президента і конституційність діяльності політичних партій.

Також глава КС має право публікувати вердикти КС, винесені до 20 липня 2016 року, за винятком нормативних актів, що втратили чинність (це означає, що вердикт КС від 9 березня 2016 року про неконституційність поправок до закону про КС авторства партії "Право і Справедливість" від грудня 2016 року, не повинен бути опублікований). Також прийнята поправка про можливість участі уповноваженого з прав людини в кожній справі, що розглядається КС.

Раніше, 28 грудня 2015 року президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про Конституційний суд авторства чинної партії "Право і Справедливість". 9 березня КС Польщі поставив під сумнів конституційність основних положень змін закону про Конституційний суд. Уряд Польщі раніше відмовилося публікувати цей вердикт у "Віснику законів", незважаючи на рекомендації і заклики Венеціанської комісії, представників Єврокомісії та ще низки установ і фахівців.

Також читайте: Ми не народжені жити, як овочі, дрімаючи на дивані, - Папа Римський звернувся до молоді

1 червня Єврокомісія винесла висновок щодо стану верховенства закону в Польщі. Прес-секретар ЄК заявив, що в документі дії польського уряду були оцінені негативно. Польща була розкритикована за відсутність прогресу у вирішенні Конституційного кризи.

Також нагадаємо, що з 13 січня щодо Польщі діє перший етап процедури контролю верховенства закону, введений Єврокомісією. Введення процедури контролю було пов'язано з кризою навколо Конституційного суду і відмовою уряду публікувати винесені ним висновки.Источник: https://ua.censor.net.ua/n399900
VEhrdlVXeE9SMFF3VEZSUmMwTTRkakJNWmxGelRrTTJNRXczVVhaWWVsRnVPVU1yTUV4MlVtcE9SMG93VEVFOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору