EN|RU|UK
 Економіка
  3686  4

 Виконавча служба зняла арешти з майна ХТЗ

28 липня 2016 р. Головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України було винесено постанову про зняття арештів з майна і рахунків підприємства, накладених у рамках виконавчого провадження, відкритого на підставі виконавчого листа у справі № 820/5225/15 від 14.12.2015 р. (стягнення з Харківського тракторного заводу заборгованості перед державою за кредитами, наданими під державні гарантії в розмірі 400 982 187,64 грн.). Ці дії зроблено на виконання рішення Господарського суду Харківської обл. від 14 липня 2016 р., яким щодо ХТЗ було введено процедури досудової санації і мораторію на задоволення вимог кредиторів, що виключає обтяження майна підприємства, зокрема його коштів на рахунках, арештами й іншими заборонами.

Андрій Хорішко, адвокат ХТЗ, так прокоментував значення цієї події для заводу і трудового колективу: "Той факт, що ДВС (державна виконавча служба) зняла арешти майна і рахунків заводу свідчить про те, що позиція ХТЗ юридично невразлива, і правда на нашому боці. Сподіваємося, що арешти, накладені в рамках кримінального провадження, будуть усунені. Тому що вони зводять нанівець процедуру санації як комплекс заходів щодо відновлення платоспроможності заводу", - пишуть Українські новини.

Як повідомляли, раніше 28 липня 2016 р. суддя Київського районного суду м. Харкова Муратова Світлана Олександрівна заслухала клопотання представників ХТЗ щодо зняття з банківських рахунків заводу арештів, які наклав ще на початку квітня цього року інший слідчий суддя цього ж суду з ініціативи слідчого СБУ. ХТЗ надав суду вичерпні докази, що підтверджують як початкову незаконність накладення арештів на рахунки підприємства, так і відсутність потреби застосовувати подібні арешти.

Як підкреслив Андрій Хорішко: "За наявності арештів, накладених у рамках кримінального провадження, підприємство не може розпочати закупівлю сировини і матеріалів, оплачувати енергоресурси і, відповідно, не може відновити виробничу діяльність. Але ж це є головною передумовою для погашення заборгованості щодо заробітної плати і виконання поточних зобов'язань зі сплати податків і зборів. Тому в рамках судового засіданні 28 липня було озвучено досить багато пояснень і надано великий обсяг документів, у зв'язку з чим суддя оголосила перерву до 10:00 понеділка (1 серпня 2016 р.). Щиро сподіваємося на те, що суд берегтиме букву закону і, скасувавши арешти рахунків ХТЗ, дасть можливість заводу повернутися до звичайного режиму господарської діяльності".

Нагадаємо, що 1 серпня 2016 р. відбудеться вирішальне засідання і розгляд клопотання ХТЗ про скасування ухвал Київського районного суду м. Харкова про арешт рахунків підприємства, накладених у рамках кримінального провадження №22016220000000071. Крім того, як відомо, кожне судове засідання щодо процесів, пов'язаних із ХТЗ супроводжують акції протесту робітників, які вимагають припинити дії зі знищення виробництва і не заважати запустити завод. Раніше мітинги з подібними гаслами відбулися під будівлею СБУ і Господарського суду Харківської обл. На офіційному сайті Президента України розміщено електронну петицію трудового колективу відповідного змісту.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n399939
VEhrNGRrdzVRM2N3V1VSUmRHUkhTVEJaU2pnd1RFeFNiSFJETURCTWVsSnNkRU01TUV4QmMwbE9SMEl3VEhKUmMwNUhRakJaVUZGemRFTjNNRXd6VVhaa1IxQm1Ua2RDTUZsUVVYUkllbEpuVGtOM01GbFlVbWM1UXprd1RISlJkVWg2VVhCa1EzY3dXVVJSZFhSSFZ6Qk1URkpuWkVkTk1FeHlVWFZPUXpWSlRrZERNRmxFVVhOT1F6WXdXVXhSZG5SSFFUQk1NMUYxVGtNMVNVNURNekJNUkZGemRFTXJNRXhSUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору