EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  68438  98

 Мегаяхта St. Princess Olga вартістю понад $100 млн для дружини голови "Роснафти" Ігоря Сечина. ФОТОрепортаж

Журналісти виявили зв'язок керівника "Роснафти" Ігоря Сечина з однією з найрозкішніших яхт у світі. Як з'ясувалося, дружина одного з найвпливовіших людей Росії Ігоря Сечина час від часу публікує фото своїх подорожей на яхті St. Princess Olga.

Про це йдеться в матеріалі "Нової газети", передає Цензор.НЕТ.


сечин яхта

Ігор Сечин у 2009 році ще курував російське суднобудування. Фото: ТАСС

У 2013 році суднобудівна компанія Oceanco з Нідерландів спустила на воду розкішну й елегантну яхту розміром майже з футбольне поле (85,6 метрів). Корпус судна зроблено зі сталі, а надпалубні конструкції - з алюмінію. Зовнішній вигляд яхти розробляв російський дизайнер Ігор Лобанов, а над інтер'єрами працював елітний дизайнер з Італії Альберто Пінто. На кормі яхти влаштовано басейн, який за потреби перетворюється у вертолітний майданчик, на верхній палубі - джакузі, оточене м'якими білими диванами для відпочинку, всередині судна є кімната для SPA і ліфт. Після спуску на воду яхта отримала кодову назву Y708. Але після того, як її передали власнику, назву змінили на St. Princess Olga ( "Свята принцеса Ольга"). Сьогодні St. Princess Olga займає 72-е місце в рейтингу 100 найбільших яхт у світі. Але експерти з розкішних яхт вважають, що її головна перевага - не розмір, а унікальність.

До сьогодні ім'я власника St. Princess Olga тримали в секреті. Однак "Нова газета" виявила в соціальних мережах фотографії з яхти, опубліковані дружиною одного з найвпливовіших людей Росії - Ігоря Сечина. Деталі на цих фото багато в чому нагадують деталі St. Princess Olga. Більше того: місця на фото збігаються з маршрутом яхти.

Читайте також: "Якщо нічого не змінити, до кінця року в Росії не буде ні резервів, ні грошей на зарплати", - заступник міністра фінансів РФ Нестеренко

"Закрита вечірка"

Ігор Сечин розлучився зі своєю першою дружиною кілька років тому. У червні 2016 року Life.ru опублікував відео з однієї із закритих вечірок Петербурзького міжнародного економічного форуму. Гостей у музеї-заповіднику "Павловськ" приймав Ігор Сечин. Керівника державної компанії "Роснафта" супроводжувала гарна дівчина зі світлим волоссям. "Нова газета" знайшла профілі цієї дівчини в соціальних мережах Facebook та Instagram. Нею виявилася Ольга Рожкова, яка, за словами джерел, близьких до компанії "Роснафта", раніше працювала в апараті уряду, коли Ігор Сечин був віце-прем'єром. Нам також вдалося отримати документальне підтвердження того, що Ольга Рожкова в 2011 році змінила прізвище на Сечина, однак, щоб не порушити закон "Про персональні дані", документ ми опублікувати не можемо.Див. з 15 секунди. Відео: Life.ru

Ольга Сечина працює в державному Газпромбанку. Джерело "Нової газети" в банку говорить, що її річна зарплата може становити близько 35 млн рублів. Судячи з фотографій у соціальних мережах, Сечина більшу частину часу проводить за кордоном. В її акаунті в Instagram багато фотографій із приватних джетів, але ще більше - з яхти біля берегів фешенебельних курортів Сардинії і Корсики.

"Порівнявши фотографії з соціальних мереж Сечіної з фотографіями яхти St. Princess Olga, а також її маршрутами, ми можемо припустити, що дружина керівника "Роснафти" відпочивала саме на цьому судні", - зазначають автори статті.

Зовнішнія схожість

27 серпня 2014 року Ольга Сечина опублікувала в Instagram фотографію з яхти, де вона відпочивала з подругою біля круглого джакузі, оточеного білими диванами (Фото 1). 5 липня 2015 року Сечина опублікувала фото (Фото 2), на якому вона сидить на палубі біля басейну. 1 серпня того ж року вона розмістила фотографію з тієї самої палуби, біля того самого басейну (Фото 3).

сечин яхта

Фото 1

сечин яхта

Фото 2

сечин яхта

Фото 3

Деталі на цих фотографіях - джакузі, дивани навколо нього, басейн, лежаки, столики - дивним чином нагадують екстер'єр яхти St. Princess Olga (Фото 4, Фото 5). На інших фотографіях із соціальних мереж Сечиної видно, що яхта, на якій вона проводить час, ходить під прапором Кайманових островів (Фото 6). St. Princess Olga також належить компанії з Кайманових островів Serlio Shipping Ltd.

сечин яхта

Фото 4. "Принцеса Ольга" / yachtforums.com

сечин яхта

Фото 5. Shot by @croyachting

сечин яхта

Фото 6

Однак зовнішня схожість - не єдине свідчення, що вказує на те, що Ольга Сечина користується саме яхтою St. Princess Olga. "Нова газета" проаналізувала геотеги з фотографій Сечини, а також маршрути яхти, і з'ясувалося, що в багатьох випадках вони збігаються.

Також читайте: ІДІЛ закликав до джихаду в Росії

Перетин маршрутів

13 липня 2016 року Ольга Сечина опублікувала фотографію з моторного човна з геотегом "Ібіца, Іспанія" (Фото 7). За три дні до цього у Facebook компанія Superior Design опубліковала фото яхти St. Princess Olga з порту Адріано, що на Балеарських островах, поряд з Ібіцою (Фото 8). 14 липня 2016 року, наступного дня після публікації Сечиною фотографії з Ібіци, користувач Instagram @carolfeith, який катався у районі тих самих Балеарських островів на моторному човні, виклав відео яхти St. Princess Olga (Фото 9).

сечин яхта

Фото 7. Ольга Сечина

сечин яхта

Фото 8. Яхта в порту Адріано

сечин яхта

Фото 9

19 липня 2015 року дружина керівника "Роснафти" опублікувала фотографію з Венеції (Фото 10). За даними порталу vesseltracker.com, що відслідковує рух суден, того самого дня, 19 липня 2015 року, у порту Венеції перебувала і яхта St. Princess Olga (Фото 11). (Портали, подібні до vesseltracker.com, використовують у своїй аналітиці дані АІС - автоматичної ідентифікаційної системи, встановленої на судах).

сечин яхта

Фото 10

сечин яхта

Фото 11

4 травня 2015 року Ольга Сечина виклала в Instagram фотографію з острова Капрі (Фото 12). І знову у цей самий день, 4 травня, система АІС показувала, що яхта St. Princess Olga перебувала біля острова Капрі (Фото 13).

сечин яхта

Фото 12

сечин яхта

Фото 13

14 червня 2014 року Сечина опублікувала фотографію мальовничого скелястого берега (Фото 14). Її читач в Instagram запитав італійською: "Ти де?" "Корсика", - відповіла Сечина. І знову того ж дня, за даними системи АІС, яхта St. Princess Olga перебувала біля Корсики (Фото 15).

сечин яхта

Фото 14

сечин яхта

Фото 15

Усього журналістам вдалося знайти шість безумовних збігів за часом публікації і геотегами фотографій із соціальних мереж дружини Ігоря Сечина з маршрутом яхти. І ці збіги траплялися не один рік, а три останні роки поспіль.

"Понад те, ми враховували тільки ті випадки, коли збігалося все - і час, і місце. Але були приклади, коли збігалися геотеги з фотографії і місцеперебування човна, а час відрізнявся на кілька днів або тиждень. Це може бути пов'язано з тим, що Ольга Сечина публікувала фотографії в соціальних мережах не відразу, а пізніше", - йдеться в статті.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Збірну Росії з важкої атлетики відсторонено від участі в Олімпіаді

Скільки це коштує

"Нова газета" опитала кількох експертів у світі розкішних яхт, і всі вони сказали, що точну ціну St. Princess Olga не знає ніхто, крім виробника і замовника. Ціни на мегаяхти залежать від деталей інтер'єру і багатьох інших чинників. Але всі зійшлися на думці, що St. Princess Olga коштує не менше 100 млн доларів. На сайтах компаній, які займаються продажем і орендою розкішних яхт, є пропозиції на подібні судна того самого класу, того самого року випуску і зі схожими характеристиками. Ціна на такі яхти варіюється в районі 150-180 млн доларів.

Торік агентство BBC із посиланням на рішення ради директорів "Роснафти" повідомляло, що зарплата Ігоря Сечина з бонусами може становити приблизно 12 млн доларів на рік. Якщо ці оцінки правильні, то керівник "Роснафти" навряд чи міг собі дозволити таку яхту.

Теоретично Ігор Сечин міг орендувати яхту для своєї дружини. Але навіть при його офіційно високому заробітку оренда St. Princess Olga суттєво вдарила би по сімейному бюджету. Пропозиції щодо тижневої оренди яхт, подібних до St. Princess Olga, стартують від 1 млн доларів. А судячи з фотографій, Ольга Сечина за останні три роки провела на яхті немало часу, зазначають автори журналістського розслідування.

сечин

Фото: ТАСС

У прес-службі "Роснафти" на питання "Нової газети" по суті не відповіли. "Компанія не вважає можливим відповідати на питання, що стосуються особистого життя і майна співробітників, за рамками вимог, встановлених законом, і не може створювати неприйнятні прецеденти. Водночас незаконний збір і використання вами неперевіреної і недостовірної інформації може зумовити передбачену законом відповідальність. Шкодуємо про те, що зміст ваших запитів за останній місяць потрапляє в контекст очевидно замовної кампанії, розпочатої проти "Роснафти" і її керівника", - йдеться в заяві компанії.

Источник: https://ua.censor.net.ua/p399951
VEhrdlVXOWtRekV3V1daUmRVNURPVXg1TDFKcU9VZEdNRmxNVVhOSWVsRnZUa01yTUZsSVVteDBSMUE9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору