EN|RU|UK
 Політика України
  22513  102

 ДП "Антонов" не передавав права розробника літака "Руслан" російському підприємству

ДП "Антонов" не передавало права й обов'язки розробника цивільного літака "Руслан" російському підприємству.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в прес-релізі ДП "Антонов".

"За останній час на адресу ДП "Антонов" надійшло багато запитів щодо інформації про намір Авіаційної влади РФ відмовитися від послуг ДП "Антонов" із підтримки льотної придатності літаків Ан-124-100 "Руслан" і передати функції Розробника одному з російських підприємств.

ДП "Антонов" офіційно заявляє, що не передавало і не передає свої права та обов'язки, визначені міжнародними авіаційними стандартами, і продовжує виконувати всі обов'язки Розробника цивільного літака Ан-124-100 "Руслан", - йдеться у повідомленні.

Також повідомляють, що ДП "Антонов" відповідає міжнародним авіаційним стандартам, які містить Посібник Міжнародної організації цивільної авіації ICAO з льотної придатності (Doc 9760), як організація, відповідальна за типову конструкцію (Частина І "Визначення та скорочення"), власник сертифікату типу, який відповідає за конструкторську документацію авіаційного виробу, постійну відповідність типової конструкції авіаційного виробу нормам льотної придатності.

Дивіться: Демонстраційний політ українського літака АН-178 на міжнародному авіасалоні "Фарнборо-2016" у Лондоні. ВIДЕО

"Згідно з цими стандартами, "організація-розробник типової конструкції, котра отримує інформацію від усіх експлуатантів повітряного судна цього типу, має найкращі можливості з розробки рекомендацій, спрямованих на вирішення проблем, які виникають з авіаційною технікою на стадії експлуатації", - йдеться у повідомленні.

Як зазначає прес-служба, ДП "Антонов" є розробником цивільного літака Ан-124-100 і Власником Сертифікату типу №ТЛ 0021, виданого Авіаційною владою України, і Сертифікату типу №24-124-100, виданого Авіарегістром Міждержавного Авіаційного Комітету (АР МАК). ДП "Антонов" також Власник Сертифікату Розробника авіаційної техніки №UA.21J.0016, виданого Авіаційною владою України, і Сертифікату Розробника авіаційної техніки №Р-2, виданого АР МАК.

Відповідно до Посібника з льотної придатності ICAO, Doc 9760, Частина V, Розділ 6, Авіаційних правил Міждержавного Авіаційного Комітету, Частина 21 (АП-21), п. 21.44, Авіаційних правил України, Частина 21 (АПУ (Part) -21), п. 21.А.44, ДП "Антонов" виконує всі обов'язки власника Сертифікатів типу й організації, відповідальної за типову конструкцію щодо підтримки льотної придатності літаків Ан-124-100 "Руслан". Таким чином, тільки ДП "Антонов" має повний комплект конструкторської та доказової документації за результатами сертифікації цього літака. Підприємство не передавало нікому матеріали випробувань, які дозволяють виконувати обов'язки з підтримки льотної придатності літака.

ДП "Антонов" є автором Програми збереження цілісності конструкції і контролю старіння літаків Ан-124-100 "Руслан", Програми контролю відмовобезпечності, що розроблено відповідно до сучасних міжнародних стандартів і дозволяють на належному рівні підтримувати льотну придатність літака. Суворе виконання цих Програм є головною умовою безпечної експлуатації літаків Ан-124-100 "Руслан".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Україна пропонує НАТО використовувати літаки Ан-124 "Руслан" для перекидання військ, - Міноборони

ДП "Антонов" як Розробник авіаційної техніки має повний штат висококваліфікованих конструкторів і фахівців, необхідні лабораторії й обладнання для статичних і втомлювальних випробувань літака для здійснення постійного моніторингу технічного стану цих унікальних літаків, що дозволяє своєчасно реагувати і завчасно усувати виникнення небезпечного стану конструкції літака в експлуатації.

"У зв'язку з цим будь-яка спроба передати функції організації, відповідальної за типову конструкцію, іншому підприємству за наявності Розробника, грубо суперечить стандартам ICAO, а також авіаційним правилам та нормам Євросоюзу, США, України та РФ.

У разі виведення цивільних літаків Ан-124-100 "Руслан" з-під нагляду ДП "Антонов", підприємство буде змушене звернутися до міжнародних авіаційних організацій із заявою про зняття з себе відповідальності за забезпечення безпечної експлуатації цих повітряних суден на міжнародних авіалініях. Можливі в такому випадку авіаційні події тягнуть за собою загрозу життю і майну громадян тих країн, де будуть експлуатувати ці літаки.

У цьому питанні ДП "Антонов" займає принципову і послідовну позицію - експлуатація літаків "Антонов" повинна виконуватися в суворій відповідності до вимог міжнародного авіаційного законодавства і розробленої ДП "Антонов" експлуатаційної документації", - зазначили на підприємстві.

Як повідомляли раніше, американська корпорація General Electric у липні підписала меморандуми про співпрацю з державним підприємством "Антонов" і ПАТ "Укрзалізниця".Источник: https://ua.censor.net.ua/n400077
VEhrNGRrdzVRemN3V21KU1ozUkRkekJNY0Rnd1MxQlJkWFJIUVRCTU4xRnpaRU1yTUZsRVVYWjBRemt3VEM5U1owNURLekJNZURnd1NrUlJibGg2VVc5T1F5c3dXVWhTYkhSSFVBPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору