EN|RU|UK
 Політика України
  8854  5

 Суд посадив під домашній арешт Сергія Касьянова - власника KSG -Agro і родича екс-депутата, втікача Шепелєва

Екс-губернатор Касьянов підозрюється в співучасті в організації притягнення невинного до кримінальної відповідальності і незаконного арешту.

Печерський районний суд прийняв рішення посадити під домашній арешт екс-парламентаря, бізнесмена Сергія Касьянова, підозрюваного в співучасті з його фактичним родичем екс-народним депутатом Олександром Шепелєвим в організації незаконного притягнення до кримінальної відповідальності Сергія Дядечка та його незаконного арешту.


суд

Про це повідомляє кореспондент ГолосUA.

Так, представники Головної військової прокуратури України у своєму клопотанні просили обрати запобіжний захід для Сергія Касьянова у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою застави в розмірі 30 мільйонів гривень.

"Обставини, які дають підстави підозрювати Сергія Касьянова в скоєнні зазначених правопорушень, підтверджуються заявою про вчинення кримінальних правопорушень, показаннями потерпілого Сергія Дядечка, показаннями свідків, аудіозаписами, висновками відповідних експертних досліджень, іншими доказами у провадженні. Сторона звинувачення сукупність доказів вважає достатньою для застосування пропонованого запобіжного заходу", - повідомив представник військової прокуратури і додав, що одним із доказів є той факт, що Олександр Шепелєв, який ховається від українського правосуддя, направив на банківські рахунки компанії, яка належить Сергію Касьянову, грошові кошти, частину з яких Сергій Касьянов за домовленістю з Олександром Шепелєвим передав у розпорядження безпосередніх виконавців злочинів як матеріальну винагороду їхніх злочинних дій щодо Сергія Дядечка.

Крім того, він уточнив, що у слідства є всі підстави вважати, що, перебуваючи на волі, підозрюваний Сергій Касьянов може чинити тиск на свідків, зокрема через те, що вони перебувають у його безпосередньому підпорядкуванні, або ховатися від слідства.

"Застосування інших, більш м'яких заходів, ніж утримання під вартою, не забезпечить запобігання вищевказаних ризиків. Застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, навіть цілодобового, також не забезпечить усунення існуючих ризиків, бо Сергій Касьянов матиме можливість і надалі контактувати з особами, причетними до його злочинної діяльності. З урахуванням заявлених обставин, слідчий суддя зобов'язаний визначити розмір застави, достатній для виконання обов'язків з боку обвинуваченого. Просимо визначити розмір застави в розмірі не менше 20 тисяч 690 мінімальних зарплат, тобто 30 мільйонів гривень", - заявив прокурор.

Варто зазначити, що сам підозрюваний Сергій Касьянов не зміг відповісти на питання журналістів щодо призначення отриманих ним від Олександра Шепелєва коштів в іноземній валюті. Також додамо, що одним з аргументів адвокатів обвинуваченого, які просили не задовольняти клопотання представників військової прокуратури, є присутність кількох народних депутатів України, зокрема Юрія Берези, які готові були взяти на поруки Сергія Касьянова. Якщо роль "регіоналів, а саме соратників Олександра Вілкула в цій справі зрозуміла, а це давні стосунки з KSGAGRO", то роль чинного народного депутата України Юрія Берези залишається вельми дивною.

Незважаючи на спроби фігуранта кримінального провадження уникнути суду, суддя прийняв рішення обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з 22.00 до 6.00 строком до 19 вересня 2016 року.

Зауважимо, що представники військової прокуратури були здивовані рішенням суду щодо Сергія Касьянова.

"З такою позицією суду ми не згодні і Головною військовою прокуратурою буде подана апеляційна скарга щодо рішення. Зазначимо, що нас здивувала позиція деяких народних депутатів України, які захищали підозрюваного в скоєнні тяжких кримінальних правопорушень. Органам прокуратури відомо, що підозрюваний постійно спілкується з підозрюваним Олександром Шепелєвим", - резюмував представник військової прокуратури.

суд

судИсточник: https://ua.censor.net.ua/n400130
VEhrNGRrdzVRM2N3V1VSUmRHUkhTVEJaU2pnd1dVaFNaemxETUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору