EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  2283  7

 ДП "Укрхімтрансаміак" потребує інвестицій, - директор підприємства Полозов

Щорічно ДП "Укрхімтрансаміак" платить у бюджет понад півтора мільярда гривень, але при цьому не може у належному обсязі інвестувати у модернізацію підприємства.

Про це Українським новинам повідомив в.о. директора ДП "Укрхімтрансаміак" Віктор Полозов.

Зокрема топ-менеджер підприємства зазначив, що для забезпечення ефективності та підтримки підприємства в технічно хорошому стані, тільки на цей рік у фінансовий план заклали на модернізацію близько 100 млн гривень.

Топ-менеджер зазначив, що із запланованого доходу з вирахуванням податків та орендної плати державі на модернізацію залишається тільки 60 млн грн. Частину суми, котрої бракує, підприємство планує покрити з кредитних коштів.

"Для того, щоб здійснити ті заходи, які заплановано цього року, доведеться брати кредит. Хоча віддали 1,5 млрд у бюджет. Політика попередніх років із латання дірок, а не інвестування в модернізацію і досягнення сучасного технічного рівня призвела до того, що потрібні великі інвестиції", - зазначив Полозов.

За словами директора підприємства, два з половиною роки на підприємстві не було жодних реконструкцій і модернізацій. "Трубопроводу вже 37 років. Технології і матеріали, які застосовують у промисловості, пішли далеко вперед. А наша труба стоїть. Цього року було близько 30 випадків витоку аміаку. Невеликого, але це було і завдало економічних втрат".

Полозов зазначив, що "Укрхімтрансаміак" - стратегічне підприємство, тому що воно небезпечне з точки зору екології і життя людей. "В Україні є газовий, нафтовий і аміачний трубопровід. Якщо, у разі аварії, газовий і нафтовий трубопровід може завдати економічних збитків і шкоди довкілля, то аміачний трубопровід ще і дуже небезпечний для життя людей. На технологічному трубопроводі в Горлівці кілька років тому трапився витік аміаку. Шестеро людей загинуло. Для довідки, за 10 хвилин хмара аміаку поширюється на 5 кілометрів, вбиваючи все живе на своєму шляху", - зазначає експерт.

Нагадаємо, що Віктора Полозова із квітня 2016 року наказом МЕРТ призначено на посаду в.о. директора УГП "Укрхімтрансаміак". УДП "Укрхімтрансаміак" - це стратегічне держпідприємство в Україні, яке транспортує рідкий аміак українських і зарубіжних виробників магістральним трубопроводом на ОПЗ. За рівнем аварійної безпеки аміакопровід не має аналогів у світі.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n400143
VEhrNGRrdzVRM2d3V21KUmREbERPVEJNV0ZKbldIcFNiSFJET1RCTVRGRjBaRWRDTUZsTVVYVk9SMGN3V21KU2JETjZVWFpPUXlzd1RGUlJkR1JIUVRCTU0xSnNkRU16TUV4RVVtaDBSMWN3V1RrNE1Fd3ZVWFowUXpBd1RFUlNaM1JETmpCTWFEZ3dTbkpSYzA1RGVEQk1lbEpzZEVNNQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору