EN|RU|UK
 Політика України
  3819  10

 Кількість жертв на Донбасі найвища із серпня 2015 року, - ООН

У середу Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль Хусейн заявив, що кількість жертв на Донбасі серед цивільного населення істотно зросла за останні два місяці.


У червні 2016 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументовано 69 жертв серед цивільного населення на сході України, включаючи 12 загиблих і 57 поранених. Це майже вдвічі більше, ніж у травні 2016 року, і найвище - із серпня 2015 року. У липні кількість жертв серед цивільного населення була ще більшою і досягла 73 (вісім загиблих і 65 поранених). Середньомісячна кількість жертв за червень і липень цього року (71) більш ніж вдвічі перевищила середньомісячну кількість жертв (34) протягом дев'яти попередніх місяців, з вересня 2015 року по травень 2016 року.

"Ескалація бойових дій і супутні жертви серед цивільного населення на сході України за останні два місяці викликають занепокоєння. Цивільні особи вкотре дедалі частіше змушені ховатися в імпровізованих бомбосховищах у своїх підвалах, іноді протягом цілих ночей - ціна порушень режиму припинення вогню занадто висока для жінок, чоловіків і дітей на сході України", - заявив Верховний комісар Зейд.

"Численні жертви, які ми задокументували за останні тижні, свідчать про те, що ні українські сили, ні збройні групи не вживають необхідних заходів щодо захисту цивільного населення. Ми закликаємо всі сторони поважати положення режиму припинення вогню, вивести комбатантів і озброєння з житлових районів і сумлінно забезпечити виконання положень Мінських угод".

Більше як половина всіх жертв за останні два місяці були спричинені артилерійськими обстрілами. Між 1 червня і 31 липня 2016 року 72 цивільні особи були поранені і шестеро - вбиті унаслідок такого обстрілу, в тому числі, імовірно, з використанням озброєнь, прямо заборонених Мінськими угодами. Міни, вибухонебезпечні пережитки війни, розтяжки і саморобні вибухові пристрої відповідають за більшу частину інших жертв.

"Я закликаю всі сторони конфлікту прислухатися до закликів міжнародної спільноти про відхід від лінії зіткнення і про дотримання повного і стійкого режиму припинення вогню", - заявив Верховний комісар Зейд.

"Уряд і збройні групи, що контролюють окремі райони Донецької і Луганської областей повинні поважати застосовні норми міжнародного права прав людини і міжнародного гуманітарного права".
Верховний комісар нагадав, що Україна взяла на себе зобов'язання ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, проте все ще не зробила цього. "Ратифікація Статуту, який фокусується на індивідуальній кримінальної відповідальності, буде слугувати стимулом для всіх сторін конфлікту до поваги закону і забезпечення захисту цивільних осіб", - заявив він.

Всього із середини квітня 2014 року до 31 липня 2016 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументовано 31 690 жертв, серед яких 9 553 убитих і 22 137 поранених у зоні конфлікту на сході України. Сюди входять жертви серед Збройних сил України, цивільних осіб і членів збройних груп.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n400318
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Uk1lVGgyVERsRGVEQk1OMUYxWkVNck1FeE1VWFZPUXpabVRrTXZNRmxFVVhOT1Eza3dURUZuTUV4MlVtcDBRekF3VEdwUmRtUkROR1pPUXpJd1RGaFNaMDVIUXpCTVRGRjFTSHBSYm5SRFpUQktNVGd3U2xSUmRuUkRPVEJNU0ZGelRrZEM=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору