EN|RU|UK
 Політика України
  91045  585

 Спікер Сенату Польщі застеріг Україну від прийняття постанови про геноцид

Спікер польського Сенату Станіслав Карчевський виступив проти визнання Верховною Радою геноциду українців владою Польщі в 1919-1951 роках.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише "Польське радіо".

Карчевський зазначив, що прийняття Радою проекту Постанови про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців у 1919 - 1951 роках, може мати негативні наслідки.

Як відомо, відповідний проект зареєстрував у Верховній Раді України позафракційний депутат Олег Мусій.

Карчевський сказав, що тільки діалог може дати надію на розуміння загальної з українцями історії. Спікер додав, що Польща повинна говорити правду про Волинську трагедію і прийняття постанови польським парламентом було свідченням цього.


"Треба йти до істини. Ми зробили сміливий і рішучий крок, тому що те, що зробили українці, було геноцидом", - сказав Станіслав Карчевський.

На його думку, в Польщі панує сприятлива атмосфера для пошуку історичної правди. Спікер додав, що зустрічі з українськими політиками показали, що хоча вони і не хочуть відверто розмовляти про Волинську трагедію, відносини між Варшавою і Києвом хороші. Станіслав Карчевський також висловив надію, що знайти порозуміння вдасться і в цій справі.


Раніше Сейм Польщі встановив 11 липня Днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами в 1943-45 рр. Серед винних у вбивстві поляків Сейм вказав Організацію українських націоналістів, Українську повстанську армію, дивізію СС "Галичина" та інші "українські організації, які співпрацювали з німцями". Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає, що таке рішення Сейму Польщі негативно вплине на українсько-польський діалог. А Порошенко шкодує про таке рішення польського Сейму.


Нагадаємо, до трагічних подій на Волині та у Східній Галичині 1943-1944 рр. в Україні та Польщі є різне ставлення. В кінці 1990-х років була створена спільна комісія польських і українських істориків для роботи з вивчення цих подій. Робота спільної комісії показала наявність очевидних відмінностей у трактуванні подій польськими істориками та низкою українських - уродженців місць подій. Українські дослідники зазначають, що Волинська трагедія була наслідком війни Армії Крайової з УПА, в якій брало участь і цивільне населення. При цьому польська сторона також вдавалася до репресій проти цивільного українського населення - кількість жертв з українського боку оцінюється в 10-20 тиcяч людей.

Також читайте: Порошенко шкодує про рішення польського Сейму щодо Волинської трагедії: "Багато хто захоче використовувати його для політичних спекуляцій"

У грудні 2014 року Президент України Петро Порошенко під час свого виступу перед депутатами парламенту Польщі вибачився за події на Волині, але не давав якоїсь характеристики їм. Він закликав "не будувати політику на могилах".

14 липня 2013 року в Луцьку після молебню за загиблими під час Волинський трагедії в Президента Польщі Броніслава Коморовського кинули яйцем.

У 2013 році польський Сейм прийняв стриману версію "Волинської резолюції", з формулюванням "етнічна чистка з ознаками геноциду".Источник: https://ua.censor.net.ua/n400473
VEhrNGRrdzVSMFF3VEhKU1owNURkekJhWmxGMlpFZEhNRnBhT0RCS1RGRjJkRU0zTUV4cVVYWmtSMEl3V1hwUmRYUkRkMGxPUjBNd1dVUlJjMDVEZWpCTVdGRjBUa2RYTUZrNU9EQktMMUYyZEVNM01GbDZVbWxrUTNjPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору