EN|RU|UK
 Політика України
  3190  21
Матеріали за темою:

 Наступний рік стане роком реформ кримінального блоку поліції і системи підготовки кадрів, - Найєм

Незважаючи на успішність реформи блоку громадської безпеки в Нацполіції і запуск патрульної поліції, залишається багато сфер, у яких необхідно ще проводити перетворення. Це зокрема, реформа кримінального блоку поліції, реформа дільничних і системи освіти поліцейських, а також доведення до кінця процесу переатестації.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав нардеп (БПП) Мустафа Найєм, передає Цензор.НЕТ.

"Сьогодні День Національної поліції України. Перший у новій історії країни. У поліції, як і в будь-якій професії, в будь-якому органі, є різні люди. Є паразити системи, але є й ті, хто уболівають за свою справу, незважаючи ні на умови роботи, ні на розмір зарплати. Є ті, хто заробляють собі на кишеню, а є хлопці, які оббивають пороги начальників, щоб добути копійки на бензин для оперативників; канцтовари і картриджі для принтерів, щоб слідчим елементарно було на чому друкувати свої звіти. За два роки в системі я бачив безліч махрових корупціонерів, впевнених у своїй безкарності, але знав і таких, які по 16-18 годин займалися оперативними розробками, спали по дві години в тісних кімнатках, щоб встигнути підготувати звіти і доповісти керівництву, а на ранок з квітами бігли додому, щоб дружина не образилася на пропущену річницю весілля", - зазначив Найєм.

"Я передбачаю доводи про важку криміногенну обстановку в країні, про незакінчені реформи, про нерозкриті вбивства і злочини та непрофесійність співробітників поліції. Я не буду всього цього заперечувати, багато в чому це правда, і нам ще багато належить подолати. Про це я напишу нижче. але заради справедливості треба сказати, що критики поліції не готові йти працювати на цю зарплату і в таких умовах. Так чи інакше реформувати Національну поліцію будуть ті, хто відданий цій роботі, щиро її любить, ті, для кого поліція - це не просто робота, а ще й спосіб життя, сім'я і свій світ", - розповів нардеп.

"Сьогодні - їхній день і їхнє свято. Багато з них - кадровики, експерти, аналітики, менеджери (як втім, і слідчі з оперативниками) - як правило залишаються за кадром. Але багато в чому саме завдяки їм минулого року стахановськими темпами пройшла реформа блоку суспільної безпеки. Ще не все закінчено, ще не доведено до кінця перетворення інституту дільничних, не скрізь система працює однаково, але треба визнати, що Новий патруль став еталоном для багатьох підрозділів і зараз це головний локомотив довіри суспільства до поліції", - додав він.

"Потім почалася переатестація. Важкий, болючий скальпель, який часто разом із хворими елементами вирізав живі і робочі шматки системи. Цей процес, думаю, буде ще довго нам усім боліти. Судова система та недобросовісність окремих управлінь все ще не дає цьому процесу дійти до кінця, на посаді намагаються відновитися (і часто успішно) старі елементи і кадри. Думаю, наступний рік стане роком реформ кримінального блоку поліції і системи підготовки кадрів. Зараз це найболючіші ділянки. Об'єднання слідчих і оперативників в єдину службу детективів, прийняття закону про кримінальні проступки і внесення вкрай необхідних змін у КПК - цього вже буде достатньо для першого поштовху в кримінальному блоці. У сфері освіти поліцейських нарешті може з'явитися поліцейська академія, а в майбутньому - дуже сподіваюся! - керівництву МВС і поліції вдасться реформувати і Академію внутрішніх справ, сконцентрувавши всі зусилля на професійній і спеціалізованій підготовці, а не видачі дипломів про загальну освіту", - резюмував Найєм.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n400505
TUV3elVYWjBRM2t3VEVGbk1Fd3ZVWFowUXpjd1dtSlNhSFJIVnpCWk9IWk1PVU5rTUV4RVVYVmtSMVV3VEhkMlREbEhRakJNVEZKcU9VZERNRXcxT0RCWlJGRjBaRWRGTUV3M1VtZE9Remd3VEdnNE1Fb3pVWE5PUjBjd1RDOVJkblJETnpCYVlsSm9kRWRYTUZrNU9EQk1MMUZ6VGtkRE1GbEVVbWM1UXpjd1dYcFJkbVJEZDBsT1F5OHdURGRSZFRsSFZ6QlpZbEpzZEVkUQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору