EN|RU|UK
 Політика України
  45117  71

 "Дітище Бірюкова намагається монополізувати процес забезпечення ЗСУ", - Свірко

Центр розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України на чолі з Дмитром Марченком намагається монополізувати процес забезпечення армії.

Про це керівник комітету Міноборони з тендерних торгів Олег Свірко розповів в інтерв'ю ТСН, передає Цензор.НЕТ.

"Справа в тому, що Центр (Центр розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України - ред.) в сьогоднішньому його вигляді - це структура, яка намагається монополізувати процес забезпечення Збройних сил України, що провокує величезні корупційні ризики, про що я неодноразово доповідав вищому керівництву Міністерства оборони. Саме моя позиція з цього питання і привела до того, що з боку представників Центру: Марченка - керівника Центру де-юре, Капінус - керівника де-факто (Ольга Капінус - начальник юридичного відділу Центру розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України - ред.) і Бірюкова, дітищем якого Центр є, почалася серія нападків стосовно мене і людей, які поділяють мою позицію. При цьому всі звинувачення зводяться до загальних фраз, без будь-якої конкретики. Їхнє завдання - захопити ключові точки, що дозволяють повністю контролювати процес забезпечення ЗСУ", - зазначив Свірко.

За його словами, завдяки роботі тендерного комітету та департаменту державних закупівель вдалося заощадити понад мільярд державних коштів.

"Природно, такі дії багатьом не подобаються, в тому числі і пану Марченку, який разом з групою інших" товаришів "намагається створити структуру, яка монополізує весь процес забезпечення ЗСУ з тилового напрямку, з відповідними корупційними ризиками. Вся наша діяльність спрямована на те, щоб держава витрачала грошей якомога менше за максимально можливо якіснішу продукцію. Це наше завдання", - зазначив Свірко.

При цьому він не зміг аргументовано пояснити, чому одіозні компанії-постачальники продуктів в армію, такі як "Авіка", "Артек-союз", "Візит", "Геус" досі беруть участь у конкурсних торгах, і чому за 15 місяців не вдалося знайти інших компаній - постачальників їжі.

"До функцій тендерного комітету не входить завдання пошуку компаній. До його функцій входить створення умов, за яких закупівлі будуть здійснюватися найбільш прозоро. Я не можу шукати і тягти за руку компанії. Хоча насправді ми намагалися моніторити ринок, але вони виявилися не готові. Ми намагалися, я вже говорю відкритим текстом, затягнути сюди польську компанію з мільярдними оборотами, яка годує польську армію. Ми їх попередили, що "хлопці будьте готові до того, що ви прийдете на "випалену землю". Тому що лот, який ви заберете у" Геуса ", наприклад, або у "Візиту", або у когось ще, буде порожнім - звідти вивезуть все, що їм належить". Вони відмовилися", - розповів Свірко.

Як повідомлялося, Міністерство оборони має намір розірвати контракт на 400 млн грн з постачальником їжі в Центр "Десна" через масове отруєння воїнів, а посадовим особам може бути висунуто звинувачення в державній зраді.

За результатами перевірки, проведеної Центром розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України спільно з фахівцями Українського державного науково-дослідного інституту "Ресурс", було виявлено ряд порушень. Наприклад, продукти зберігалися з порушенням температурного режиму, а саме за температури+39 С. В морозильній камері, де зберігалося заморожене м'ясо, температура досягала +15.

Крім цього, були встановлені фальсифікації сиру і вершкового масла. За результатами лабораторних досліджень у цих продуктах були виявлені 100% жирів нетваринного походження (трансжири). У продукті під назвою "сир твердий" були виявлені бактерії групи кишкової палички, а в продукті під назвою "масло" цвілеві гриби і дріжджі роду "Кандіда". У м'ясі яловичини першого сорту були виявлені бактерії кишкової палички. У вилучених м'ясних консервах встановлено невідповідність вимогам ДСТУ. У консервах "каша перлова" і "каша гречана" було встановлено невідповідність масової частки жиру і кухонної солі.

Також були перевірені набори сухих продуктів ("сухпайки"), де було встановлено в паштеті печінковому зі свинячим жиром перевищення норми вмісту бактерій дріжджів і цвілевих грибів у 2,5 разу і виявлені патогенні бактерії стафілокока.

Пізніше в одному з інтерв'ю Дмитро Марченко звинуватив у ситуації, що склалася, зокрема, голову комітету з конкурсних торгів Міноборони Олега Свірка, який, за його словами, "контролює повністю ринок Міністерства оборони".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n400516
VEhrdlVXdGtSMWN3V1VSU2FuUkROakJNTjFGemJucFJiMlJEZVRCYVlsSm5Ua00yTUV3MGRrdzVReTh3V1VSUmRuUkRNREJaVUZGMWRFZERNRXhvT0RCTVJGSm5Ua000TUZwaVVtb3plbEZ1VGtkWE1Fd3pVWFowUTNnd1REZFNaMDVES3pCTU0xRjFRVDA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору