EN|RU|UK
 Політика України
  18225  113

 Прокурор сил АТО Кулик успішно пройшов перевірку на поліграфі, - Матіос

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос сказав, що не буде аналізувати інформацію про "незаконне збагачення" Костянтина Кулика, в чому його підозрює НАБУ.

Про це він повідомив в інтерв'ю "Буквам", передає Цензор.НЕТ.

"До винесення рішення судом, який має відбутися однозначно публічно (а я ратую тільки за найшвидший судовий розгляд), аналізувати цю ситуацію я не можу. Я оцінюю виключно відповідно до норм закону. Підозра - процесуальна норма, яка застосовується, коли зібрані ті чи інші докази. Кулик у липні 2014 року написав заяву на добровільне відрядження в зону АТО на рядову посаду. Війна завжди прискорює кар'єрний ріст. І за два роки з цієї рядової посади він дослужився до військового прокурора сил АТО. Докази можливого замовлення будуть у кримінальному провадженні. Деякі кримінальні провадження своїм рапортом ініціював Кулик щодо обставин не тільки його підозр, а і глибокого переконання наявності не зовсім законного бекграунду цієї історії. Я знаю про це. Але це право Генерального прокурора, і він ним скористався. Кримінальне провадження за рапортами Кулика зареєстроване і розслідується іншими підрозділами, не військовою прокуратурою. Там також багато контраверсійних моментів", - пояснив Матіос.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": У ГПУ, СБУ, фіскальних органах, серед політиків і навіть журналістів є люди, які намагаються розвалити справу Курченка, - Матіос

"Розслідування справи Курченка показало і підтвердило одну золоту істину: знання примножує смутки. Так от, оці мої смутки точно не стосуються Кулика. Смутки цього знання, які покладені в матеріали кримінального провадження, свідчать про надзвичайно складну павутину взаємовідносин різних людей в українській правоохоронній системі, які нібито не мають видимої причетності, але активно діють для розколу справи щодо високопосадовців з минулого керівництва держави, особливо економічного блоку. Скажу вам так: є всі підстави вважати, спираючись на докази, що логіка тих чи інших вчинків окремих осіб точно свідчить не про сумлінне виконання обов'язків, а про об'єктивне свідоме виконання дій, покликаних завести в глухий кут або взагалі розвалити справу, яка є знаковою для нашої державності", - додав він.

За словами Матіоса, ті факти, на які спирався прокурор під час розгляду "справи Кулика" в Апеляційному суді, видаються не зовсім коректними.

"Те, на що опирався прокурор на розгляді про відсторонення Кулика від посади, виглядало не зовсім корректно. Апеляційний суд, як на мене, виніс досить зважене рішення: аргументація, викладена детективами і прокурорами, не кореспондується з об'єктивними реаліями. Є розслідування - розслідуйте, проробіть процесуальні дії. А те, що робить Кулик з розслідування економічного блоку Курченка, не може бути зупиненим тільки внаслідок того, що його треба відсторонити за події, які ще ніким не доведені", - додав Матіос.

"Я точно знаю, що читачі знову скажуть: "А чого ж ти, Матіоc, не поясниш, звідки в нього статки?" Це не моє зараз завдання, це завдання - знайти, зібрати докази, підтвердити або спростувати - саме НАБУ. Є процес, він повинен закінчитись рішенням суду. Так і буде. Я досить глибоко сумніваюсь, що воно буде на користь НАБУ. Після того, як розглядялись рішення і скарги Кулика в Апеляційному суді, на кожне засідання і першої інстанції, і апеляції зненацька організовано надходила певна кількість людей у формі, які позиціонували себе як бійці добровольчого батальйону. З реальними погрозами як матері дітей Кулика, так і самому Кулику. Усі бачили в ефірі "112 каналу", як один Кулик, абсолютно беззбройний, перебував у коридорі суду, його обступили в кращих традиціях початку постмайдану люди неідентифіковані, які вимагали від нього, аби він зізнався у всіх можливих гріхах. Абсолютно законно, будучи учасником процесу і маючи таке право, Кулик звернувся до детективів НАБУ з проханням забезпечити охорону йому, матері його дітей і його дітям з боку слідчого органу. Такі клопотання розглядаються невідкладно. Пройшло уже більше 7 днів - жодної відповіді з приводу надання охорони з боку детективів НАБУ не надійшло. Мені це відомо, оскільки Кулик і звертався до мене з приводу надання йому охорони. Але в мене таких повноважень немає. А чому такий вибірковий підхід до виконання прямих норм КК - це, напевно, треба питати у наших колег", - зазначив він.

Також, Матіос прокоментував заяви нардепа Сергія Лещенка з розслідування справи Курченка прокурором Костянтином Куликом: " Я тішусь великою похвалою з боку нашого загальновідомого народного депутата, раніше - журналіста-розслідувача, у частині того, що я є "Коперфільд" та такий собі поганець "Рішельє". На його творчу думку виявляється, що я взагалі придумав нову форму життя: я живу в мозку Юрія Віталійовича Луценка, поселився у його мізках - так він написав колись. Так-от, я скажу, що рішення про відрядження з посади прокурора антитерористичної операції Кулика приймав і підписував відповідну постанову особисто Генеральний прокурор буквально через тиждень після вступу на посаду. Чому? Тому що справу Курченка з оголошенням підозри, розшуком та арештом активів в березні-червні 2014 року розпочинав і розслідував Кулик та декілька його слідчих, яких ми зараз знову забрали до себе". Крім того, головний військовий прокурор запевнив, що Кулик не збагачувався за період АТО.

Читайте також: Прокурор Кулик не зміг дати логічних пояснень, де взяв майже 3 мільйони гривень, - Ситник

"Навіть з елементарних логічних аксіом та реальностей усі, хто перебуває в зоні АТО, перебувають під ковпаком 8 спецслужб. І як у будь-якій колонії, як він сам провів паралель, адміністрація, населення та всі інші буквально знають, що "сарафанне радіо" моментально розносить інформацію: цей бере хабарі, цей не бере; цей наживається, цей не наживається. А коли ти ще й виконуєш каральну функцію притягнення до відповідальності і приведення в притомний стан представників правоохоронних органів, в тому числі і цивільних, на території областей, де йде війна, - це треба мати, напевно, найвищий рівень цинізму і не мати взагалі ніякої совісті", - підкреслив Матіос.

"Ми всі не безгрішні. Ні я, ні він, ні ви. Але я точно переконаний і знаю одне: є дія, і є слова. Так-от, Кулик пішов перед судовим розслідуванням і пройшов комплексний поліграф щодо того, чи він незаконно збагачувався у період діяльності в зоні АТО, перебуваючи на посаді прокурора сил антитерористичної операції. Він пройшов поліграф, який фактично неможливо обманути. Це стандартні постановки запитань та методологія перевірки. Поліграф відповів негативно - Кулик не займався незаконним збагаченням. Я би хотів, щоб мої колеги чи ті детективи і прокурори, які беруть участь у цьому розслідуванні, так само публічно (непублічно) у тій же самій будівлі чи у будь-якому іншому приміщенні пройшли поліграф на предмет того: перше, чи виконують вони якесь доручення; друге, чи добросовісно вони відпрацюють завдання; і третє, чи не є це механізмом оплати за надання консультаційних юридичних послуг, як це здійснює Реанімаційний пакет реформ відносно правоохоронців суддів, коли вони надають їм консультації, а ті їм виплачують гонорари. Це я спонтанно і довільно сформулював питання. Їх можна сформулювати журналістським середовищем і наполягати: "хлопці, не щоб поліграф вас пройшов, а ви пройдіть поліграф". Я так само готовий сісти з ними. Час все розставить на місця. Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Я можу помилятись. Але досить багато юридично обгрунтованих сумнівів у мене викликає перебіг цієї справи", - акцентував головний військовий прокурор.

Після цього Матіоса попросили прокоментувати твердження Лещенка щодо того, що "слідство у справі Курченка вже давно було проведено". Зокрема, нардеп запевняв, що навіть щодо Кацуба давно була підготовлена підозра, однак його справу потім "просто злили, думаю, за матеріальну компенсацію корупціонерам-прокурорам".

Також читайте: "Костя, ці довбо#би прислали тобі документ. Повістку", - голова НАБУ Ситник оприлюднив записи телефонних переговорів військового прокурора сил АТО Кулика. АУДIО

"За 12 років знайомства з певними олігархічними людьми такі достовірні дані досудового розслідування у правоохоронних органах МВС і Генпрокуратури Лещенко, напевно, отримав у ресторані BAO. Я не чув і ніде не читав, навіть у найбільш "джинсових" ЗМІ, про те, що покійна Ванга передала йому свої повноваження. Лещенко "вангує" кожен день так, ніби робить ставки. Я радію за нього. Політ його фантазії дає йому можливість стати сучасним українським Айзеком Азімовим у частині фантастики", - резюмував Матіос.

Раніше прокурор Кулик повідомив, що за даними слідства "на тендерних схемах "Чорноморнафтогазу" Курченко і Кацуба заробили не менше $ 2 млрд, частина з яких йшла безпосередньо Януковичу".

Він також зазначив, що відразу після Євромайдану ГПУ отримала прямі докази у справі Курченка, але довести її до кінця не дали. "Просто відразу було прийнято рішення з формулюванням про "зміну формату розслідування". Я був старшим групи з моменту реєстрації кримінального провадження. Вся концепція розслідування, плани слідчих і оперативних заходів, методики поведінки під час допитів "варилися" у мене в голові. На мені все концентрувалася. Приберіть одного ключового керівника - і група відкотиться на півроку-рік назад. По суті, кожен новоприбулий слідчий - це відкочування справи назад. Ну, тоді їм було досить прибрати одну людину - і розслідування фактично гальмувалося", - зазначив Кулик. У той же час він відмовився назвати прізвища людей, які "не дали ГПУ довести до кінця" справу Курченка, зазначивши, що "ще не час".

Тим часом, народний депутат від фракції БПП Валерій Карпунцов сьогодні заявив, що НАБУ зриває роботу одного з головних слідчих у справах Курченка - Костянтина Кулика, з'явившись до нього додому з обшуками. "Сьогодні слідчий Кулик мав представляти обвинувачення в апеляції у справах затриманих Сухомлина і Кошеля, що проходять у справах Сергія Курченка. Таким чином, через власні проколи і непідготовленість кадрів НАБУ зробило заручником ситуації (Кулик к квартирі - не виходить, щоб не отримати підозри, і не з'явиться через співробітників НАБУ на суд)", - зазначив Карпунцов.

Зазначимо, раніше військовий прокурор АТО Кулик був фігурантом скандальних матеріалів ЗМІ про корупцію. Так, журналісти з'ясували, що співмешканка прокурора АТО Кулика придбала Land Cruiser дорожчий за мільйон за офіційного доходу 1687 гривень на рік. Пізніше видання "Наші гроші" з'ясувало, що фірма з оточення прокурора АТО Кулика за півмільйона продала залізниці мотлох замість нових протигазів. А журналісти видання "Донецька правда" з'ясували, що Кулик, а також його близькі родичі стали власниками декількох дорогих квартир у Києві. Також, за даними журналіста Гнапа, суд заарештував на два місяці сержанта Ружанського, який підняв тему розкішного способу життя прокурора АТО Кулика: "Мільйонер-прокурор Кулик домігся свого".


Раніше суд відсторонив від посади на 2 місяці військового прокурора Кулика, а також відпустив його під особисте зобов'язання. Крім того, суд заарештував 2 позашляховики, 3 квартири і земельну ділянку, що належать прокурору сил АТО Кулику. 13 липня Апеляційний суд Києва відновив прокурора сил АТО Костянтина Кулика на посаді.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n400740
VEhrdlVXMDVRekV3V1c1UmRHUkRPVEJNY2xGMmJucFJiazVEZHpCWlRGSnNkRU1yTUZsRlp6QktSRkYyWkVOM01GbE1VWFowUXpjd1dtSlJkVmg2VVcxMFIwUXdUSFpSZFU1RE5rbE9RMkV3VERkU1oyUkhRekJaTDFGMlpFZERNRXhxVVhaVE9IWXdUSEpSZG5SSFFUQlpVRkYyT1VkSE1GcGlVbW96ZWxGcmRFZFhNRXh1VW1ka1IwMHdUSEpSZG5SRGVUQk1RV2N3VEM5U1owNURLekJNY2xKbk9VZEJNRXhFVW1kMFIwUXdXVVJSYzBoNlVXNWtRMUV3U2toUmIzYzlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору