EN|RU|UK
 Політика України
  1994  17

 Щодо кожного позову України проти Росії в ЄСПЛ будуть передбачені конкретні суми компенсації, - Мін'юст

Щодо кожного позову України проти Росії в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) будуть передбачені конкретні суми компенсації.

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова, передає Цензор.НЕТ.

"На сьогодні ми маємо 4 міждержавні позови проти РФ в Європейському суді з прав людини. Більшість із них стосується просто хронології військових подій. Другий позов стосується дітей-сиріт, яких минулого року намагалися насильно вивезти в РФ. Перші два позови комунікувати українській стороні. Це означає, що поставлені питання і нам, і РФ... Європейський суд розділив позови на дві частини: окремо Донбас, окремо Крим, для того, щоб їм було простіше розглядати, і ми сподіваємося, це прискорить процес. Зараз ми чекаємо позицію РФ і відповідь на питання, яку вони нададуть Європейському суду. Але розуміємо, що таких обмінів позиціями може бути 5, 6, а то й більше, поки суд не встановить усі необхідні факти", - заявила вона.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Європейський суд з прав людини прийняв скаргу Афанасьєва проти РФ

За її словами, можливо, буде так званий fact-finding mission, коли експерти будуть виїжджати на місця і дивитися самостійно, збирати окремі докази.

"Кожен із цих позовів у майбутньому передбачатиме конкретні суми компенсації. За процедурою Європейського суду там буде кілька етапів. Перший етап - це рішення про прийнятність. Суд вирішить, чи може він взагалі розглядати цю справу. Після цього рішення по суті. І після цього ми вже будемо встановлювати суму справедливої ​​сатисфакції, яку ми вимагаємо... Це не компенсація за те, що в нас забрали Крим. Це компенсація за те, що наші права були порушені й було обмежено право користуватися нашою державною власністю на нашій території агресором", - пояснила Севостьянова.

Також читайте: Україна подасть у ЄСПЛ на Росію за незаконне всиновлення кримських дітей, - Мінсоцполітики

Зазначимо, раніше повідомлялося, що Україна готує ще один, вже п'ятий, позов до Європейського суду з прав людини проти Російської Федерації.
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору