EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство, Здоров'я
  21488  454

 У Раду внесено законопроект про впровадження загальнообов'язкового медичного страхування з 2018 року

Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець внесла на розгляд Верховної Ради законопроект про запровадження в Україні загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування з 1 січня 2018 року.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, відповідний документ був внесений до парламенту 2 серпня.

"Стрімке погіршення фінансово-економічного становища в країні викликає критичну недостатність можливостей держави забезпечити потреби населення в охороні здоров'я за рахунок бюджетних коштів. Враховуючи це, законодавче врегулювання загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування є актуальним і важливим завданням", - йдеться у пояснювальній записці.

Упровадження загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування, на думку автора законопроекту, передбачає за рахунок цільових страхових внесків з доходів громадян формувати кошти на медичне забезпечення. Це має гарантувати безоплатне надання застрахованим особам медичних послуг у разі настання страхового випадку в обсязі і на умовах, передбачених програмою страхування на всій території України. При цьому застрахованими особами в цій системі стануть всі громадяни країни, зокрема і пенсіонери, котрі не працюють, інваліди, студенти і діти до 16 років. Правовідносини між страховиками, страхувальниками, застрахованими особами та установами охорони здоров'я регулюватимуться на договірній основі.

Дивіться також: Зі 150 млн, виділених на вирощування кісток пораненим бійцям, досі не освоєно жодної копійки. ВІДЕО

У пояснювальній записці зазначено, що медичну допомогу надаватимуть заклади охорони здоров'я за рахунок коштів, акумульованих у системі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування. Це повинно сприяти розвитку конкуренції серед медзакладів.

Як повідомляли, у квітні цього року віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявив, що основні пріоритети уряду у реформуванні соціальної сфери торкнуться пенсійної реформи, трудового законодавства, системи зайнятості та соціального страхування.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n400974
VEhrdlVXdGtReXN3VEZCUmRuUkRPREJNTjFGMU9VTXhNRmxpVW1wRE9IWXdUSHBSZEdSRE1EQk1hbEpvZEVNME1Fd3pVWE5JZWxKblpFZERNRmxFVVhOT1IwWXdXVkJSYzNSRGR6Qk1NMUYyWkVkUVprNURVekJMUVQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
 
 
 
 
 
 вгору