EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  8823  0

 Помер знаний скульптор Ернст Нєізвєстний

У Нью-Йорку помер видатний російський та американський скульптор, учасник Другої світової війни Ернст Нєізвєстний. Йому був 91 рік.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Радіо "Свобода".

Невідомий народився в 1925 році. У кінці Великої Вітчизняної війни був важко поранений, причому його помилково вважали загиблим і за виявлений героїзм "посмертно" нагородили орденом Червоної Зірки.

У 1955 році він став членом секції скульпторів Московського відділення Спілки художників СРСР і до 1976 року займався художньою діяльністю в СРСР.

За свої роботи Нєізвєстного критикував тодішній голова Радянського Союзу Микита Хрущов.

Також читайте: Окупанти вивезли з Криму в Третяковську галерею 38 робіт Айвазовського

Проте, після відставки Хрущова і його смерті Нєізвєстний створив надгробний пам'ятник колишньому Першому секретарю ЦК КПРС на Новодівицькому цвинтарі на прохання родичів Хрущова.

У 1976 році Нєізвєстний емігрує до Швейцарії, а в 1977 році переїздить у США (Нью-Йорк). Після розпаду СРСР повертався в Росію і виконав низку замовлень. Зокрема, у 1994 році створив статуетку ТЕФІ.

У 1996 році Нєізвєстний закінчив свій монументальний (висотою 15 метрів) твір "Маска скорботи", присвячений жертвам репресій у Радянському Союзі. Цю скульптуру встановлено ​​в Магадані.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n401164
VEhrNGRrdzVRell3V1ZCUmRUbEhUVEJaVEZKbk9VZEJNRXhDT0RCWlNGRjFkRWRFTUV4MlVtcE9ReTh3V1V4U1p6bEhRVEJNUWpnd1dVaFJkazVETVRCWlJGSm5kRWROWms1RFpEQlplbEpxYVROUmJXUkRLekJaUkZGMVp6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору