EN|RU|UK
 Політика України
  7149  49
Матеріали за темою:

 Тіньовий дохід митниці - $ 120 млн на місяць, - екс-заступник голови ДФС Лікарчук

Тіньовий обіг на митниці становить від 20 до 50 відсотків від сум, які збирає митниця, а це від 40 до 100 млрд грн на рік. Тобто тіньовий дохід митниці на день 100 млн грн.

Про це в інтерв'ю виданню "Мир" заявив екс-заступник голови Державної фіскальної служби Костянтин Лікарчук, передає Цензор.НЕТ.

"Знаєте, я вчора цікаву фразу прочитав у Юлії Марушевської, вона написала, що не треба танці з бубнами сприймати за реформи. Тому зараз і в митниці, і в податковій відбуваються танці з бубнами. І в тому, щоб ситуація в цих сферах не змінювалася, зацікавлені дуже впливові політичні групи. Митниці наразі в Україні немає. Тобто, система практично повністю знищена, думаю, свідомо. А мета - заробляти на митниці ще більше. А для цього треба зробити процеси там абсолютно непрозорими. Щоб ніхто, втім, не зміг зрозуміти, що ж там відбувається. А, по-друге, щоб ніхто не міг професійно пояснити керівництву держави, яким же чином треба реформувати цю систему. все робиться виключно для того, щоб ще більше грошей заробляти. Ось і все. Вони просто танцюють з бубнами, імітують реформи, насправді ніяких реформ не здійснюючи. І кожен день перебування на своїх посадах - для них золотий. За різними підрахунками, тіньовий обіг на митниці становить від 20 до 50 відсотків від сум, які збирає митниця. Щорічно митниця збирає 200-240 мільярдів гривень. Це означає, що від 40 до 100 млрд грн перебувають у тіньовому обігу тільки на митниці. Навіть якщо орієнтуватися по нижній межі - якщо ми поділимо 40 млрд грн на 12 місяців, це буде 3 мільярди на місяць. І на день це вийде 100 мільйонів гривень. Тобто, тільки від митниці тіньового прибутку виходить близько 120 млн доларів на місяць. Але треба мати на увазі, що є й інші служби, і всі ці кошти, про які я говорю, весь цей тіньовий обіг розподіляється не тільки у ДФС. Це все служби, які є на кордоні, всі вони у цій круговій поруці. І всі вони з цих тіньових коштів мають свій прибуток", - заявив він.

Відповідаючи на питання про те, чому ці схеми функціонують, Лікарчук зазначив: "У нас немає системи державного управління. У нас є набір державних органів, які певним чином взаємодіють між собою. І так само - взаємодіють із суспільством. І в митній сфері - так само - у нас немає державної політики. Причому вже давно. Уже рік як у нас взагалі немає такого поняття, як митна політика".

Нагадаємо, восени 2015 року тоді ще заступник голови Державної фіскальної служби Костянтин Лікарчук заявив, що глава ДФС Насіров не задекларував квартиру в Лондоні.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n401194
TUV4NlVYVk9SME13VEROUmRVNUhSekJaT0haTU9VTmlNRnBpVVhWMFEzY3dXVVJTYURsSFJEQk1iMmN3U25KUmRuUkhRakJaVEZKcU9VTTVNRmxNVVhWT1F6bE1lUzlSZFhSREt6QlpSRkpuT1VNdk1GbGlVbXgwUjFCbVRrTTRNRXhxVW1kMFF6a3dUR3BTYUhSSFVHWk9RMVV3UzFSUmIxRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору