EN|RU|UK
 Економіка
  1095  3

 Сприятливі умови кредитування та дотримання забудовником усіх необхідних норм приведе до збільшення інвестицій в будівництво житла, - експерти

Будівництво житла на сьогодні є тим напрямком, завдяки якому виживає будівельна галузь України і попит на нове житло у населення є.

Про це повідомив голова ради директорів компанії "Укрбуд" Юрій Пелих на прес-конференції в Києві, присвяченій Дню будівельника, повідомляє Інтерфакс Україна.

Він також зазначив, що, навіть за наявності попиту, можливості населення України інвестувати в будівництво нового житла щорічно скорочуються через недоступність кредитних коштів. "Основний інвестор у нас - це населення, і ми відчуваємо попит. І збільшити обсяг приватних інвестицій у будівництво житла можна шляхом надання банками за сприяння держави доступних кредитних коштів для населення під такі цілі з відсотковою ставкою 5-8% річних", - підкреслив голова ради директорів компанії "Укрбуд".

Крім того, Пелих наголосив, що за часів економічної кризи будівельна галузь є однією з головних, яка дає змогу вивести країну з кризового стану, завдяки тому, що розвиток будівництва, зокрема нового житла, дає поштовх для розвитку багатьох суміжних галузей. "Це абсолютно нормальний спосіб (доступність кредитних коштів для населення, - ред.) виходу з такої ситуації ... Якщо такий відсоток буде до 8%, то коло людей, які зможуть на цих умовах будувати собі житло, значно розшириться, ринок будівництва житла забезпечив би перспективу для будівельної галузі і дозволив би залучити до її роботи численні промислові підприємства. За рахунок цього до бюджетів різних рівнів надійшли б додаткові кошти з податків, яких вистачило б для покриття витрат держави на сприяння банкам у наданні кредитів з низькими відсотковими ставками ", - підкреслив голова ради директорів компанії "Укрбуд".

У свою чергу генеральний директор "Центру технічних рішень-груп" Віктор Лещинський зазначив, що дуже важливо, щоб під час будівництва дотримувалися усіх норм, проводили необхідні дослідження і робили висновки, але сьогодні, на жаль, бувають і "сірі забудовники", які проводять роботи без дотримання необхідних правил. Центр, підкреслив Лещинський, було створено з метою об'єднання професіоналів-експертів, які можуть надати технічний супровід інвесторам і генеральним підрядникам, які хочуть будувати тільки в рамках закону. "Центр технічних рішень-груп" створено в 2016 році, і це потужна команда професіоналів: менеджерів і будівельників технічного напряму, юристів, фінансистів, що надає експертні консультації та гарантує висновки на основі всієї нормо-правової бази України", - повідомив Лещинський.

Відповідаючи на питання про те, чи завжди враховує забудовник необхідність спорудження нових об'єктів соціальної інфраструктури (школи, садочки тощо) під час великого будівництва нового житла, Віктор Лещинський зауважив, що обов'язкові внески забудовників до місцевих бюджетів у вигляді пайової участі не спрямовують на розвиток соціальної інфраструктури. "усі забудовники до введення в експлуатацію будівлі платять пайовий внесок до бюджетуміста, селища. Чому не будують школи, садки або інші інфраструктурні об'єкти? Як розподіляє місцевий бюджет ці кошти - це питання до них", - сказав Лещинський, додавши, що розмір пайової участі, який забудовник вносить на розвиток інфраструктури, становить мінімум 4% від кошторисної вартості будівництва об'єкта. Він також зазначив, що, крім оплати пайової участі, розробник для початку повинен отримати від місцевої влади містобудівні умови й обмеження, які описують вимоги до забудовника з благоустрою території, будівництва шкіл, дитсадків, дитячих майданчиків.

Нагадаємо, що в Києві напередодні Дня будівельника відбулася прес-конференція за участю президента Академії будівництва України Івана Назаренка, ректора КНУБА, віце-президента Академії будівництва Петра Куликова, голови Ради директорів компанії "Укрбуд" Юрія Пелиха і гендиректора ТОВ "Центр технічних рішень-груп" Віктора Лещинського. Учасники заходу привітали всіх будівельників України з професійним святом, а також надали експертну оцінку будівельній галузі, розповіли про досягнення за 25 років незалежної України, про сучасне будівництво і про плани на майбутнє.

строительство
Источник: https://ua.censor.net.ua/n401505
VEhrNGRrdzVRekl3VEdwU1ozUkROekJNTlRnd1dtSlJkbVJEZVRCTVdGSm5aRWRETUV4cVVtaDBSMWN3V21RNE1FeElVbWM1UXpBd1dtSlJjM1JET1RCTWFsSm9kRWRETUV4TVVYWm5QVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору