EN|RU|UK
 Політика України, Технології
  37287  194

 Держспецзв'язку відмовила в атестації системи електронного декларування за 3 дні до запуску

У п'ятницю, 12 серпня, відбулося засідання Експертної ради з питань державної експертизи у сфері технічного захисту інформації, на якому розглянуто результати проведення державної експертизи побудованої комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві прес-служби Держспецзв'язку, оприлюдненій у Facebook.

"Після прийняття НАЗК рішення про проведення державної експертизи (02.08.2016) необхідні для експертизи матеріали та програмний код були надані Держспецзв'язку лише 10 серпня і тільки 11 серпня було забезпечено короткостроковий двогодинний доступ до технічних/апаратних засобів Реєстру без надання паролів", - наголошується в повідомленні.

Усе це, як повідомляє відомство, значно ускладнило проведення експертизи.

Навіть за таких умов було виявлено значну кількість невідповідностей реалізованих рішень із захисту інформації вимогам технічного завдання на побудову КСЗІ Реєстру, а також не підтверджені спроможності системи гарантувати безпеку окремих задекларованих функцій, зокрема в частині ідентифікації та автентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID. Серед наданих документів відсутні акти завершення дослідної експлуатації, завершення робіт зі створення КСЗІ, протокол її попередніх випробувань, що може свідчити про незавершеність робіт зі створення КСЗІ Реєстру", - зазначають у Держспецзв'язку.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Електронне декларування - незворотне. Всі повинні вивернути свої кишені перед суспільством із 15 серпня - іншої дати я не розглядаю, - Порошенко. ВIДЕО

Крім того, наголошується, що наявна функціональність реєстру не відповідає цілям створення системи електронного декларування, що було відзначено на робочій зустрічі представників державних органів і зацікавлених сторін Європейського Союзу, США 9 серпня.

"На сьогодні КСЗІ Реєстру при його взаємодії з іншими реєстрами, базами й банками даних для забезпечення повної функціональності системи електронного декларування не реалізовано. Програмне забезпечення, що досліджувалося в рамках державної експертизи, виконане (розроблене) частково, що не дозволяє говорити про забезпечення надійного захисту інформації в системі електронного декларування", - йдеться в повідомленні.

Враховуючи викладене, Експертною радою прийнято рішення про невідповідність КСЗІ Реєстру вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації в обсязі функцій, зазначених у технічному завданні на створення КСЗІ, та відмовлено у видачі Атестату відповідності.

У повідомленні також зазначається, що після доопрацювання та виправлення недоліків КСЗІ Реєстру, з ініціативи Нацагентства із запобігання корупції, в будь-який час може бути проведена державна експертиза з метою отримання атестата відповідності КСЗІ реєстру системи електронного декларування.

Також читайте: Transparency International закликає Президента Порошенка запустити систему е-декларування вчасно

Источник: https://ua.censor.net.ua/n401571
VEhrdlVYUmtRemN3VEZoUmRYUkhRekJaUkZGMmRFTTVNRXd6VW14cFJGRjBUa01yTUV4eVVtYzVRemd3VEZoUmRtUkhRekJNWjNaTU9VTXdNRXhZVVhWMFF6Y3dURVJTWjA1RGR6QlpZbEpzZEVkUVprNURNVEJNZGxGMFpFTTJNRmxNVW1kT1F5c3dURE5SZG1SRE1VbE9SMFF3VEM5U1owNURkekJNVEZGMU9VZFhNRXd6VVhaa1IxQm1Ua05WTUV4WVVtZE9Rekl3V1VoUmRqbERNVEJaWWxGME9VTjVTamxIVURCTVpsRjJkRU0yWms1RFpEQktSRkZzT1VOaA==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору