EN|RU|UK
 Суспільство
  32743  363

 Кількість письменників у шкільному курсі української літератури треба скоротити, а предмет "зарубіжна література" - взагалі прибрати, - професор Клочек

Кількість письменницьких імен і творів у шкільному курсі української літератури потрібно скоротити щонайменше удвічі, а зарубіжну літературу інтегрувати з українською.


Як повідомляє Цензор.НЕТ, таку думку висловив літературознавець, професор Григорій Клочек в статті для "Дзеркала тижня".

Вчений зазначає, що за чинною програмою в 11-му класі вивчається творчість майже 30 письменників, на що відводиться 70 годин. На його думку, щонаймеше вдвічі повинен бути збільшений навчальний час на їхнє вивчення.

"А де ж, виникає питання, брати той час, коли на вивчення літератури в старших класах (стандартний рівень) виділено лише 2 години на тиждень? І тут підходимо до кардинальної проблеми, яка потребує нагального осмислення і рішучого реформування.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Шкільна реформа: першокласників чекає оновлена, полегшена і сучасніша навчальна програма. ВIДЕО

Йдеться про інтегрування навчальних дисциплін. Бо близько двох десятків навчальних предметів, які вивчаються в старших класах нашої середньої школи, - абсолютне безглуздя. Зарубіжна шкільна освіта - в тому числі й польська, на яку ми почали орієнтуватися, - вже давно займається таким інтегруванням", - йдеться у статті.

На думку літературознавця, предмет "українська література" необхідно інтегрувати з предметом "зарубіжна література", дотримуючись при цьому співвідношення 70% до 30% на користь рідної літератури.

"Розумію, ця пропозиція багатьом може здатися аж надто дискусійною. Аргументи проти неї, звісно ж, знайдуться, але переконаний, що вагомих аргументів "за" є набагато більше. Не починаючи дискусії за браком часу і місця, наведу лише один з них: прошу подумати, чому в загальноосвітніх школах усіх європейських країн предмета "зарубіжна література" просто немає", - наголошує Клочек.

Також читайте: Старшокласники вивчатимуть історію України за новими програмами з 1 вересня

Нагадаємо, раніше міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила,що Міносвіти спростить шкільну програму, щоб не перевантажувати дітей.Источник: https://ua.censor.net.ua/n401685
VEhrNGRrdzVRemN3V21KU1ozUkRNVEJaUkZGelRrZERNRmxRVW1kT1EzZG1Ua01yTUZsSVVYTjBSMWN3V1V4UmMwaDZVWFk1UjBFd1REZFJjemxIUVRCTVJGRjJUa04zWms1SFNUQk1jbEYyZEVNM01FeEJQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору