EN|RU|UK
 Політика України
  48294  328

 Ще ніколи правоохоронні органи не вступали в конфлікт так демонстративно і з повною зневагою законів, - Бутусов про протистояння ГПУ з НАБУ

12 серпня сталося безпрецедентне зіткнення між співробітниками Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури, внаслідок якого співробітники Генпрокуратури незаконно затримали двох співробітників НАБУ, а троє прокурорів зазнали легких тілесних ушкоджень.

Реакції влади на надзвичайну подію наразі немає, але у правоохоронній системі України склалася вибухонебезпечна ситуація, пише головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов у статті "Війна між ГПУ і НАБУ: прокурор ГПУ Сус захопив двох співробітників НАБУ".

Читайте також: НАБУ здійснювало стеження за чиновником ГПУ Сусом, підконтрольним оточенню Порошенка, - нардеп Лещенко

Давайте подивимося на факти:

1. Чи були законні підстави для "прослушки" у співробітників НАБУ? Так,
санкція суду на оперативні заходи, які здійснювалися, була. Повноваження для таких дій у НАБУ є.

2. Чи були законні підстави у співробітників Генпрокуратури і поліції для затримання оперативників НАБУ? Ні. У прокурора Суса немає ні повноважень, ні будь-яких правових підстав, щоб проводити затримання і обшук громадян без рішення суду, а також затримувати співробітників правоохоронних органів під час виконання службових обов'язків. Співробітники НАБУ пред'явили свої документи. І проводити будь-які дії проти них Сус не мав права.


Читайте також: ГПУ почала розслідувати бійку між спецназом НАБУ і прокурорами

3. Чи були законні підстави у співробітників Генпрокуратури відбирати документи і особисті речі, а також силою доставити в будівлю ГПУ співробітників НАБУ, чи були підстави утримувати захоплених громадян протягом 12 годин? Ні. Це - захоплення заручників. Це - перешкоджання виконанню службових обов'язків.

4. Брехня співробітників ГПУ. Прокурор Сус відверто бреше у своїх заявах. По-перше, "прослушка" співробітників ГПУ була законною і претензії, як заявив сам генпрокурор, пред'являються до співробітників СБУ. По-друге, Сус називає оперативників НАБУ "невідомі люди". Але на фотографіях, які сама ГПУ виклала в інтернеті, демонструються посвідчення НАБУ. По-третє, Сус бреше, коли говорить про захоплення співробітників правоохоронного органу під час виконання службових обов'язків: "Ми їх запросили в нашу будівлю". По-четверте, спецназ НАБУ "намагався відбити" своїх співробітників абсолютно законно, тому що в його завдання та повноваження якраз і входить фізичний захист співробітників НАБУ при виконанні обов'язків. По-п'яте, прокурор Гуцуляк бреше, що "які службові цілі вони переслідували, нам не повідомили", а співробітники антикорупційного органу не мають права повідомляти, які службові завдання вони виконують. Тим більше співробітникам органу, щодо якого здійснюється санкціоноване судом розслідування. По-шосте, Гуцуляк помиляється, що його не можна бити співробітникам НАБУ під час проведення антикорупційних розслідувань. По тому, хто викрадає людей, створює загрозу життю і здоров'ю громадян, співробітники правоохоронних органів можуть навіть стріляти.

Читайте також: НАБУ заперечує стеження за співробітниками ГПУ

В історії України було чимало випадків, коли правоохоронні органи вступали в конфліктні ситуації між собою. Але ще ніколи це не робилося так демонстративно і з повною зневагою законів. На проведення оперативно-розшукових заходів НАБУ видано санкцію суду.

Повний текст про протистояння ГПУ і НАБУ читайте ТУТ.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n401734
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmRtUkhSVEJNZGxKc2RFTTJNRmxLT0RCS0wxSm5Ua04zTUV4TVVYWjBReXN3V1ZoUmRuUkhRVEJNTjFGMlpFTTVNRnBaWnpCTU4xSm5Ua042TUV4RVVYWmtRelJtUkZWME1FeHJaekJNY2xGelRrTTVNRXhFVVhVemVsRnVaRU5STUVwSVVXOHplbEZyT1VObU1FdE5QUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору