EN|RU|UK
 За кордоном
  3168  39

 Тільки 30% росіян хочуть змін у країні, 22% - лібералізації, - опитування ВЦВГД

Запит на зміни фіксується у 30% жителів Росії.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це свідчать результати опитування, яке провів Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД).

49% респондентів дотримуються думки, що зміни потрібно проводити "зверху", 42% - що "знизу". 40% говорять про важливість прогресивного суспільно-економічного розвитку, 49% - про повернення до традицій.

Усередині країни пріоритетами для більшості росіян є стабільність (63%) і порядок (66%). Потребу в зміцненні ролі держави висловлюють 69%, 22% говорять про необхідність лібералізації всіх сфер життя.

На думку 72% опитаних, політика влади повинна бути орієнтована, в першу чергу, на зміцнення суверенітету. Пріоритет зміцнення міжнародних зв'язків відзначають тільки 20%.

59% громадян вважають, що Росія повинна бути великою державою і впливати на всі світові процеси. Не ставлять такі амбітні цілі 33%.

Генеральний директор ВЦВГД Валерій Федоров прокоментував дані в такий спосіб: "Через два роки після початку чергової фази гострої конфронтації із Заходом і економічної кризи значна більшість росіян демонструють цінності "уникнення поразки". Вони схильні задовольнятися стабільністю, побоюються швидких змін і вважають державний суверенітет гарантією виживання нашої країни на світовій арені. По суті, тільки два питання ділять громадську думку практично навпіл: віддати перевагу поверненню до коріння чи прогресивному руху вперед і як потрібно проводити зміни - "твердою рукою" чи консультуючись і радячись із народом".

Опитування проводилося 23-24 липня 2016 року в 130 населених пунктах в 46 областях, краях і республіках і 9 федеральних округах Росії. Вибірка - 1600 осіб (репрезентується населення РФ у віці 18 років і старше за статтю, віком, освітою, типом поселення). Вибірка багатоступенева стратифікована, з покроковим відбором домогосподарств, із застосуванням квот на останньому етапі відбору. Максимальний розмір помилки (з урахуванням дизайн-ефекту) з імовірністю 95% не перевищує 3,5%. Метод опитування - особисті формалізовані інтерв'ю за місцем проживання респондента.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n401763
VEhrNGRrdzVReXN3VEM5UmRVNUhRekJaVUZGemRFTjNNRXd6VVhaa1IxQm1Ua2RDTUZsUVVYTjBRekV3V1VSUmRHUkRPVEJhWWxKbmRFTXhNRmxLT0RCWlJGRjJkRU16TUV4TVVYVk9SME13VERkUmRXNTZVbWRPUXpFd1dWUlJkblJIUVRCTWVsRjFTSHBSZFRsSFZ6Qk1TRkYwWkVkQk1FeEVVWFU1UjFjd1RHWlJjMDVIUnpCYVlsSnFNM3BTWjJSSFF6Qk1SRkZ6WkVkWE1FeDJVbXBPUXprd1dtSlNaMlJIUXpCWmVEZ3dURlJSZEdSSFFUQk1ZbEZ6VGtONU1FeENPREJaVEZKblRrTjNNRXhVVVhWT1IwY3dXbUpTYkRONlVXOU9ReXN3V1VoU2JIUkhVQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору