EN|RU|UK
 Політика України
  4878  11

 Голова Комітету ВР Галасюк закликав оприлюднити "металургійний закон"

Терміни підписання Президентом критично важливого для металургійної галузі закону стосовно тимчасового триразового підвищення експортного мита на металобрухт (№3868) вже давно минули - є всі правові підстави оприлюднити закон.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив голова парламентського Комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, передає Обозреватель.

Як відомо, ініційований Олегом Ляшком разом з Галасюком закон був повторно прийнятий Верховною Радою з пропозиціями Президента ще 12.07.2016, а уже 15.07.2016 - підписаний Головою ВРУ і спрямований на підпис Президенту.

"Конституція відводить Голові держави на підписання закону 15 днів, які вже два тижні як минули. Наслідки цієї ситуації чітко визначені статтею 94 Конституції України, яка, зокрема, вказує:"У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений", - зазначає Галасюк.

"Я хочу звернути особливу увагу Голови Парламенту Андрія Парубія на цю ситуацію. Всі правові підстави для оприлюднення закону наявні. З цим питанням не можна зволікати", - зазначає голова Комітету.

Тим часом, поки закон не набув чинності, дефіцит металобрухту продовжує загрожувати стабільній роботі українських металургів.

У 2016 році внутрішній ринок, як і раніше, відчуває нестачу металобрухту. За оцінками експертів,
у першому півріччі цей показник становив менше 300 тис. тонн за експорту в розмірі 233 тис. тонн. За підсумками ж 2015 року, дефіцит був понад 850 тис. тонн. При цьому обсяги експорту критично важливої для металургійної галузі сировини перевищили 1,2 млн тонн. Тоді така ситуація призвела до безпрецедентної зупинки деяких металургійних підприємств.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n401845
VEhrdlVXczVRM2N3VEhaUmMwNUhRakJaTjFGMWFUaDJNRXg2VVhSa1IwTXdURVJSZFRsSFJEQlpSRkZ6T1VkWE1GazRQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору