EN|RU|UK
 За кордоном
  38333  100

 Росія будує нові підземні ядерні бункери, - розвідка США

"Росія будує велику кількість підземних ядерних командних бункерів, що є черговою ознакою того, що Москва просувається в здійсненні своєї масштабної програми модернізації стратегічних сил", - повідомляє The Washington Free Beacon.

Співробітники американської розвідки стверджують, що будівництво "десятків" підземних бункерів у Москві і по всій країні велося протягом кількох років, йдеться в статті, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Инопресса.

Інформація про підземні командні бункери надійшла на тлі недавніх застережень генерала армії Кертіса Скапарротті, командувача ЗС США в Європі, про те, що Росія ухвалила доктрину застосування ядерної зброї, яку він назвав "така, що викликає побоювання", зазначає журналіст Білл Гьортц.

Марк Шнайдер, колишній співробітник Пентагону в сфері ядерної політики, заявив, що нова національна стратегія безпеки Росії, оприлюднена в грудні, передбачає посилення захисту громадян у разі ядерної атаки, що свідчить про те, що Москва готується до ядерної війни, йдеться в статті.

"Багато що з того, що, за їхніми словами, вони роблять, належить до ядерних загроз і ведення ядерної війни, - заявив він. - Активна й пасивна оборона були важливими пріоритетами в Радянському Союзі, а [нинішнє російське керівництво], по суті своїй, радянське".

Військові аналітики стверджують, що можлива відповідь США на російські підземні ядерні комплекси включає в себе розробку ядерних бомб глибокого проникнення, здатних бути небезпечним для російської командної структури.

"Інший варіант, запропонований ядерними експертами, полягає в тому, щоб розробляти ядерну зброю низької потужності, яка може бути використана для високоточних ударів", - йдеться в статті.

"Мало подробиць відомо про нові ядерні підземні бункери. У повідомленнях державної російської преси йдеться про те, що підземні бункери будуються в Москві в рамках зміцнення стратегічних сил", - зазначає Гьортц.

Нові підземні ядерні об'єкти, як видається, аналогічні більш раннім об'єктам у комплексах оперативного управління військами часів холодної війни, за словами одного чиновника. "Росія також продовжувала будувати підземні ядерні об'єкти після розпаду Радянського Союзу в 1991 році", - пише видання.

"ЦРУ повідомляло через секретні канали в березні 1997 року, що велося будівництво, серед іншого, підземної системи метро, яка веде з резиденції тодішнього президента Бориса Єльцина за межами Москви до штаб-квартири командування", - нагадує автор статті.
У доповіді ЦРУ повідомлялося про "здатний витримати ядерний удар стратегічний командний пункт на Косьвинському Камені", гірському масиві на Уралі.

"ЦРУ встановило, що бункер, призначений для використання російським керівництвом, розташований у Вороновому, приблизно за 46 миль на південь від Москви. Безпосередньо до другого бункера, розташованого в Шараповому, приблизно за 34 милі від Москви, вела спеціальна підземна залізниця", - йдеться в статті.

"Підготовка до ядерної війни, як видається, коштує мільярди доларів і порушує питання про допомогу США Росії, яка виявлялася раніше і була спрямована на охорону російських ядерних об'єктів", - пише Гьортц.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n401962
VEhrNGRrdzVSMUF3VEZSUmRHUkhRVEJNTTFGelEwUlJkRGxEZURCWlJGRjJkRWRRWms1SFVEQk1WRkYwWkVkQk1Fd3pVWE5EUkZGelpFTXhNRXhtVVhZNVF6RXdUSEpSYzBoNlVXOU9ReXN3V1VoU2JIUkhVR1pPUTJnd1MycFJhMEU5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору