EN|RU|UK
 Політика України, Події
  10110  73

 В окупованому Криму використовують методи НКВС для боротьби з неугодними. Впроваджують практику спецпсихушок, - глава ЦВК Курултаю

В окупованому Криму російські силовики застосовують репресивні методи, які свого часу використовували в НКВС, серед іншого йдеться і про каральну психіатрію.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії, про це повідомив глава ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв у Фейсбуці у вівторок 16 серпня.

"Останнім часом дедалі частіше використовуються нквдистські методи боротьби з неугодними. Тепер, крім арештів, намагаються впровадити і практику спецпсихушок. Викликає побоювання доля заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого Київський районний суд Сімферополя відповідно до вимоги слідчого направляє на примусову судово-психіатричну експертизу. Помістивши Ільмі Умерова в режимну установу, його хочуть відсторонити від суспільства, де над ним можуть бути здійснені різного роду маніпуляції у вигляді ін'єкцій психотропних речовин, або їх додавання в їжу, воду або повітря, а можливо, й отруйних речовин, позбавивши, таким чином, не тільки здоров'я, а й життя", - зазначив Смедляєв.

Глава ЦВК Курултаю кримських татар підкреслив, що перевірити психічний стан Ільмі Умерова можна "без його ізоляції і залучивши міжнародних експертів".

"Говорячи про необхідність психіатричної експертизи, порадив би призначити її тим, хто сьогодні намагається вирішувати долю Криму, тим, хто не може згадати уроків історії та спрогнозувати майбутнє", - додав Смедляєв.

Захист заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова оскаржив постанову підконтрольного Кремлю Київського райсуду Сімферополя про призначення йому стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

11 серпня Ільмі Умерову під час розгляду судом у Сімферополі питання про призначення йому психіатричної експертизи стало погано. Після приїзду швидкої медичної допомоги та проведеного кардіографічного дослідження Умерова забрали в лікарню з підозрою на інфаркт. Після цього підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

Ільмі Умеров заявив про намір оскаржити це рішення судді.

Раніше Ільмі Умеров подав скаргу в підконтрольний Кремлю Київський райсуд Сімферополя на постанову про порушення кримінальної справи. Він також направив на ім'я слідчого ФСБ заяву про відмову добровільно проходити амбулаторну судово-психіатричну експертизу, розцінивши її як спробу дискредитації особистості і приниження ділової репутації.

Стосовно Ільмі Умерова російські правоохоронні органи в Криму порушили кримінальну справу за ст. 280.1 КК Росії (сепаратизм).

У російському правозахисному центрі "Меморіал" назвали кримінальне переслідування заступника голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умерова в анексованому Криму незаконним і політично мотивованим, оскільки він не закликав до насильницьких дій.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n401966
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRkakJNY2xKblRrTTBNRXg2VW1ka1IwMHdUSEpTYkdsRVVtZDBRM2N3V1V4UmMwNUhRVEJNWjNaTU9VZEJNRXhZVVhZNVIwRXdURmhTWjJSSFZ6QmFaRGd3VEhKU1p6bEhRVEJaVUZGMU9VZERNRXhFVVhWWWVsRnRkRWRCTUV4cVVYWkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору