EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  24018  108

 Нам потрібно взяти на себе як мінімум 30% відповідальності за те, що відбувається у нас, - Лігачова про заклик не надавати Україні безвізового режиму

Першим гаслом Євромайдану було - "Янукович, підпиши!". Відповідно, нелогічною видається вимога редакції "Європейської правди" про ненадання Україні безвізового режиму, бо на той момент активісти і суспільство вважали, що Україна часів Януковича і сам Янукович - гідні підписання Асоціації з ЄС і безвізового режиму, а зараз, після певних змін і реформ - ні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, таку думку висловила в своєму блозі шеф-редактор сайту "Детектор медіа" Наталя Лігачова.

"На жаль, автори статті в УП "Імітатори реформ. Чому Захід має відмовити Порошенку у фіндопомозі та безвізовому режімі", на мій погляд, не хочуть враховувати важливість не тільки фактів, а й контексту. Тобто того, що: зараз Україна є жертвою військової агресії Росії; існує дуже велика залежність ситуації в Україні від того, чи буде нам надавати підтримку Захід і чи будуть продовжуватися ним і наскільки довго санкції проти Росії. Відомо дуже багато прецедентів в історії, коли вигравали війни абсолютно тоталітарні держави, де єдність влади і народу забезпечувалася страхом, репресіями, пропагандою ... Але немає в історії прецедентів, коли б війну вигравали країни, в яких влада і народ абсолютно роз'єднані, в яких існує такий рівень недовіри до влади, який є зараз в Україні, і в яких є такий рівень недовіри один до одного і роз'єднаності в суспільстві, як зараз спостерігається в Україні", - заявила вона.

"Звичайно, дуже легко - що і роблять, власне, деякі колеги, - стверджувати, що в усьому вище переліченому винна нинішня влада. Так, винна, хоча ЦЮвладу вибрали все-таки ми самі, на демократичних виборах, в першому турі президентських виборів, а на парламентських виборах багато хто з тих, хто зараз дуже жорстоко владу критикують, допомогли БПП отримати значну кількість мандатів. Тобто як мінімум 30% відповідальності за те, що відбувається у нас зараз нам потрібно б взяти на себе. Як мінімум. А головне - звичайно, як зараз іронізують багато, не журналісти винні в тій корупції, яка у нас існує, в повільності реформ. АЛЕ! Від лукавого говорити, що величезний рівень недовіри до влади не створений, крім дій її самої, і цілеспрямованою нищівною критикою ЗМІ. Ми всі розуміємо, що в постіндустріальному суспільстві віртуальна реальність не менш реальна, ніж реальність матеріальна. І якщо всередині держави цілісний образ того, що відбувається, імідж влади формується все-таки не тільки з того, що люди бачать по ТБ, читають у соцмережах, а й з того, що вони бачать на вулицях, у своїх будинках, на прилавках магазинів і т.д., то сприйняття зарубіжного обивателя тієї чи іншої країни формують практично тільки ЗМІ", - зазначила журналіст.

"Які посили в зарубіжних ЗМІ могла бачити протягом останнього року їхня аудиторія щодо України? Тотальна корупція. Вбивства і самогубства ряду політиків-адептів минулого режиму, вбивство опозиційного журналіста Олеся Бузини (саме так багато і західні, і російські ЗМІ представляли його). Panamagate - тобто причетність до корупції президента і його оточення. Публікація "Миротворцем" списку журналістів, в тому числі дуже багатьох західних, з їхніми персональними даними. Конфлікт "Громадського ТБ" і Міноборони навколо зйомок в Авдіївці. Вбивство Павла Шеремета. Саме ці суто негативні меседжі формували в обивателя уявлення про Україну весь останній рік. і до цього додалася тепер ще й ціла хвиля публікацій про погіршення ситуації зі свободою слова в Україні, потуранні влади "миротворців", кампаніях у соцмережах проти журналістів і т.д. хвиля, яку провокують зокрема й самі українські журналісти. І апофеоз: через публікацію в "ЄП" вже йде прямий заклик до Заходу не підтримувати ЦЮ владу, не давати Україні безвізового режиму, фінансової підтримки", - продовжила Лігачова.

"І не треба бути наївними і думати, що західний обиватель настільки включений у ситуацію і настільки в ній зацікавлений, щоб вникнути і зрозуміти, що, мовляв, таким чином українські журналісти тільки хочуть підштовхнути СВОЇХ політиків до боротьби з корупцією і реформ. Звичайно ж, ні. Обиватель просто скаже своїм урядам: чому я повинен терпіти якісь незручності у зв'язку з санкціями проти Росії, в якій не так все й погано (а кремлівська пропаганда це йому "доводить" кожен день!)? Чому мене повинна хвилювати доля наскрізь корумпованої держави, в якій уже самі громадяни звертаються до нас, до Заходу, щоб ми не підтримували її? Що зроблять західні уряди - зрозуміло, вже багато про це написали. тобто не тільки влада, а й ЗМІ формують образ України на Заході. Наші ЗМІ при цьому переповнені критикою, не вважають за потрібне розповідати і про ті позитиви, які все-таки є. Не займаються роз'ясненням реформ, не вкладають сили в конструктивну, а не тільки в стилі "зрада", критику їх ходу, критику, яка б дійсно підштовхувала їх просування, а не викликала б лише відторгнення. У підсумку на Заході формується багато в чому викривлений образ України і влади. І виграють від цього не українські громадяни, а наші вороги. Які дуже добре і самі вміють розповідати про всіх наші негативи, наявних і вигаданих, а себе показувати "конструктивними партнерами Заходу", - підкреслила вона.

"І останнє. Згадаймо, що саме ті з нас, хто зараз звернувся до Заходу з таким закликом, були першими, хто в листопаді 2013 року вийшли на Майдан. Яким було перше гасло Євромайдану? "Янукович, підпиши!" Тобто в 2013-му ми вважали, що навіть Україна Януковича, сам Янукович - гідні підписання Асоціації з ЄС і безвізового режиму. А зараз, коли країна все-таки пройшла, як би там не було, величезний шлях вперед від країни клептократичного режиму Януковича, коли країна при цьому зазнає зовнішньої агресії - хтось із нас виступає з закликом відмовити нашій державі в підтримці. Нелогічно", - резюмувала Лігачова.

Раніше з питання позиції озвученої авторами статті в УП "Імітатори реформ. Чому Захід має відмовити Порошенку у фіндопомозі та безвізовому режимі" у своєму блозі "Безвізовий режим не потрібен "імітаторам" написав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n402042
VEhrdlVXMDVSMWN3VEZCUmMwNUhTREJNTjFGemRFTjNTVTVEWkRCTVJGSm5kRU4zTUV4MlVtcDVPSFl3VEVoUmRHUkRNekJNVEZKc2RFTXpNRXczVVhOMFF6UXdUR3RuTUZsRVVYUmtRekl3VEdwUmRraDZVWFJrUXpjd1RGaFJkWFJIUXpCWlJGRjJkRU01TUV3elVYUlRSRkYwVGtNeE1FeHlVWFU1UTNjd1dVUlNaemxEZVRCTVJGRjJaRU01TUZrNU9EQktabEZ1VGtOSA==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору