EN|RU|UK
 Політика України
  2609  44

 В умовах російської агресії найвищим національним пріоритетом є подальше зміцнення сектору безпеки й оборони, - Турчинов

Ситуація з агресією Росії проти України може розвиватися за двома основними сценаріями

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов у статті "Національна безпека України: виклики та пріоритети", опублікованій у середу в газеті "Голос України", передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу РНБО.

За словами Секретаря РНБО України, зважаючи на стратегічний намір Кремля підпорядкувати нашу державу, ситуація може розвиватися за двома основними сценаріями.

Перший сценарій, сказав О. Турчинов, - воєнний: "повномасштабна військова агресія, яка наразі є найбільш проблемною та небезпечною для самого Кремля, але до здійснення якої ЗС РФ наполегливо готуються".

Читайте також: Турчинов: Росія є чинником руйнування міжнародної безпеки

Другий сценарій - гібридний, який, вважає Секретар РНБО України, на сьогодні залишається найбільш імовірним.

"Цей сценарій передбачає продовження бойових дій малої інтенсивності на Донбасі, що не виключає можливості локальних наступальних операцій російських регулярних і іррегулярних підрозділів, а також підривну діяльність на решті території України. При цьому росіяни свідомо і системно порушують Мінські угоди, постійно обстрілюючи позиції наших військ, зокрема, із важкої зброї, забороненої цими угодами", - сказав О. Турчинов.

Він наголосив, що довгостроковий характер російської загрози на тлі стійких тенденцій зростання нестабільності у Європі і світі формують зовнішнє безпекове середовище навколо України і визначають найвищий пріоритет політики нашої національної безпеки.

"Тільки успішна і послідовна політика, що виходить з максимально ефективного використання власних обмежених людських, фінансових, матеріально-технічних та інформаційних ресурсів, неухильне просування у напрямі європейської і євроатлантичної інтеграції, а також всебічний розвиток взаємодії зі стратегічними союзниками, у тому числі у сфері налагодження військово-технічного співробітництва дозволить захистити інтереси України і створити синергетичний ефект національної єдності і міжнародної співпраці", - заявив О. Турчинов.

"За цих умов найвищим національним пріоритетом є подальше зміцнення сектору безпеки і оборони. Під час зовнішньої агресії розвиток Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки України, правоохоронних і розвідувальних органів є, без перебільшення, умовою виживання незалежної України та її поступу. На цьому не можна економити гроші. Фінанси не будуть потрібні, якщо ми не зможемо захистити державу", - заявив він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Турчинов: Путін планомірно готується до загострення ситуації та зриву Мінських угод

На переконання Секретаря РНБО України, воєнна реформа "повинна забезпечити повну відмову від російсько-радянського ставлення до солдата як до гарматного м'яса та запровадження головного принципу НАТО - безумовної важливості збереження життя військовослужбовців під час виконання бойових завдань". "Проходження військової служби має відкривати соціальні сходи, стати обов'язковою умовою для політичної чи державної кар'єри, бути суспільно престижним і матеріально привабливим", - сказав він.

Поряд з тим, вважає О. Турчинов, слід посилити демократичний цивільний контроль за сектором безпеки і оборони України: політики мають не лише контролювати військових, але й нести свою частку відповідальності за ухвалені ними рішення та їх наслідки.

О. Турчинов зазначив, що в умовах протистояння з РФ Україна не може відмовитися від призову: "Потреба у підготовлених резервах є занадто великою і критичною для виживання держави".

Секретар РНБО України також заявив, що вже у другому півріччі 2016 року усі мобілізовані мають повернутися додому. "Але у разі серйозного загострення на фронті нова мобілізація буде оголошена негайно", - підкреслив він.Источник: https://ua.censor.net.ua/n402055
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Um1Ua01yTUV4SVVYWjBSMEV3VERkUmRtUkRkMHg1TDFGdmRFZEVNRmxFVW1nNVF6UXdURE5SZG5SRGVVeDVMMUYyZEVONE1FdzNVbWRPUXlzd1RETlJjMGg2VVhZNVIwRXdUR3BSZERsREt6Qk1Tamd3V1VSUmRHUkhSVEJNTjFKblRrTTRNRXhvT0RCTVJGSm5Ua000TUZwaVVtb3plbEZ2VGtOa01FcElVVzVuUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору