EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  6357  5

 Нацбанк передав правоохоронним органам інформацію про підозрілі операції клієнтів 41 банку

НБУ надавав правоохоронцям інформацію, яка здебільшого стосувалась проведення клієнтами банків фінансових операцій з готівкою у значних обсягах, а також операцій з переказу коштів за кордон, які можуть свідчити про виведення капіталів з України.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НБУ.

"Національний банк України направив до правоохоронних органів 24 листи з інформацією про здійснення або намір клієнтів 41 банку провести підозрілі фінансові операції. Зокрема, лише у липні була направлена інформація щодо клієнтів 11 банків. НБУ надавав правоохоронцям інформацію, яка здебільшого стосувалася проведення клієнтами банків фінансових операцій з готівкою у значних обсягах, а також операцій із переказу коштів за кордон, які можуть свідчити про виведення капіталів з України", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Нацбанку не бачать загрози нацбезпеці від роботи банків із російським капіталом

"Впровадження Нацбанком процедури аналізу фінансових операцій банківських установ і посилення банками практики KYC ("знай свого клієнта") дає позитивний результат. Проводити схемні операції стало набагато важче, і зловмисники тепер намагаються використовувати більш складні та розгалужені схеми. Для протидії таким схемам регулятор перебуває в постійному діалозі з ринком. Так, минулої п'ятниці на базі НАБУ відбулося чергове обговорення з банками актуальних викликів у сфері фінансового моніторингу", - розповів директор Департаменту фінансового моніторингу Ігор Береза.
"Взаємодія НБУ з правоохоронними органами відбувається відповідно до вимог чинного законодавства. Зокрема, Департамент фінансового моніторингу передає інформацію до спеціальних органів боротьби з організованою злочинністю з відомостями, що можуть свідчити про організовану злочинну діяльність і використовуватися для виявлення, припинення та запобігання такій діяльності", - зазначили в НБУ.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n402096
VEhrNGRrdzVRM2t3VEVSUmRUbEhUekJaVEZGelNIcFJkazVEZHpCWldGSnNkRU01TUV4RVVtaDBSMWN3V21RNE1Fb3pVV3RrUTJvPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору