EN|RU|UK
 Політика України
  8536  54

 Через транзитну блокаду Росії Україна втратить близько мільярда доларів

Такі збитки прогнозує Мінекономрозвитку.

За підсумками 2016 року, за оцінкою Мінекономрозвитку, через обмежувальні транзитні заходи, введені Росією, українська економіка втратить приблизно 1 мільярд доларів, повідомляє Цензор.НЕТ.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник Наталія Микольська.

"Інформацію за минулий рік ми вже оприлюднили. Є статистика за п'ять місяців. Щодо експорту у нас скорочення в РФ на 36,2% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. Стосовно Казахстану у нас падіння в січні-травні вже 46,2%, або 136,4 млн доларів. За підсумками 2016 року за нашою оцінкою через заходи, введені Росією, у нас буде втрата для економіки приблизно 1 млрд доларів", - заявила вона.

За її словами, якщо говорити про річні втрати у зв'язку з обмеженнями транзиту в Казахстан і Киргизстан, то виходить на 0,4 млрд доларів, втрати ВВП становитимуть 0,3 п.п.

"Ми під час розробки заходів реагування повинні враховувати також обсяг збитку. Але потрібно пам'ятати, що, рахуючи ці збитки, ми говоримо про прямі втрати - скорочення обсягів експорту та рахуємо відповідно втрати ВВП. Якщо взяти по ланцюжку, то додадуться втрати українських перевізників, втрати логістичного сектору, сфери виробництва упаковки. Все це нашаровується", - додала Микольська.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n402117
VEhrNGRrdzVRM2d3VEhaUmRuUkROakJNUkZGMFRrTjNaazVIUXpCWlJGRnpUa001TUV4bVVYVk9SME5tVGtNek1FeElVWFZPUjBNd1RISlJkVWg2VVc1T1IxY3dURE5SZEdSRE5qQk1OMUYyWkVNck1FeDZVbWRPUXlzd1RHWlJjM1JETkRCWlRGRjFkRWRFWms1RFp6Qk1OMUpuWkVkWE1GazRQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору