EN|RU|UK
 Політика України
  4155  101
Матеріали за темою:

 Розслідування всіх проваджень, відкритих НАБУ і ГПУ за результатами конфлікту, передадуть СБУ для неупередженого й об'єктивного розслідування, - Луценко

Процесуальне керівництво слідством здійснюватиме заступник генпрокурора Анжела Стрижевська. Також у процесуальну групу ввійдуть співробітники Антикорупційної прокуратури.

Про це Луценко заявив під час спільного брифінгу з головою НАБУ Артемом Ситником, передає Цензор.НЕТ.

"Для того, щоб слідство у цьому резонансному інциденті було об'єктивним за пропозицією директора Національного антикорупційного бюро пана Ситника я як Генпрокурор, користуючись даними законом мені повноваженнями, передаю розслідування всіх проваджень, відкритих НАБУ і ГПУ внаслідок цього інциденту, в орган, який проводитиме неупереджене й об'єктивне розслідування - Службу безпеки України. Процесуальне керівництво цього слідства буде проводити моя заступниця Анжела Стрижевська, яка зараз курує питання представництва інтересів громадян і держави в судах. Це не зовсім її профільна сфера, але це людина, на мою думку і на думку пана Вітвицького Богдана, і тих, хто її знає, яка є професіоналом, котрий раінше не працював у прокуратурі. Вона професійний юрист і буде об'єктивною в цій ситуації. Також, за пропозицією пана Ситника, ми запросимо в групу процесуального керівництва працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. А також я буду клопотати перед слідством СБУ про залучення як спеціаліста пана Богдана Вітвіцького, який від початку аналізував усі подробиці цього інциденту і в курсі всіх подій", - заявив Луценко.

Дивіться: Я як Генпрокурор вважаю, що є ознаки правопорушень з боку всіх учасників конфлікту, - Луценко про протистояння ГПУ і НАБУ. ВIДЕО

"Найбільшою підозрою, що є неприпустимим у будь-якій ситуації, є фізичне насильство, застосоване до працівників правоохоронних органів. Це стосується і працівника ГПУ, який зараз у лікарні, і двох працівників НАБУ, які заявляють про фізичний тиск слідства на них недозволеними методами. Саме тому ми будемо уважно стежити за слідством, але не заважатимемо його об'єктивній діяльності", - підкреслив Генпрокурор.

Нагадаємо, 12 серпня представники одного з департаментів ГПУ незаконно затримали і протягом 11 годин без складання протоколів затримання тримали двох працівників оперативно-технічного підрозділу Національного антикорупційного бюро. Співробітники НАБУ на конспіративній квартирі поруч із департаментом ГПУ спостерігали за прокурорами в рамках кількох кримінальних проваджень. Затримані працівники НАБУ повідомили про побиття, погрози і психологічний тиск.

У свою чергу, начальник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури Володимир Гуцуляк заявив про побиття спецназом НАБУ тьох співробітників прокуратури 12 серпня.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n402250
TUV3M1VYTmtSMGt3V1ZCUmRXbEVVbWQ1UkZGMlpFTjNNRXhJVW1kNU9IWXdTblpTWnpsSFJ6Qk1XRkYyWkVNMk1FdzFPREJMU0ZGMVRrZERNRXd6VVhWT1F6Wk1lUzlSYm1SRFVUQktTRkZ2TTNwUmIyUkRVakJMVFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору