EN|RU|UK
 Політика України
  7960  51
Матеріали за темою:

 Моя позиція незмінна: негласні слідчі дії НАБУ проводило в рамках законодавства, наших співробітників незаконно позбавили волі, - Ситник. ВIДЕО

НАБУ ніколи не давала ніяких підстав для будь-якого конфлікту.

Про це на спільному брифінгу з Генпрокурором Юрієм Луценком заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, передає Цензор.НЕТ.
...

"Хочу повідомити, що мав кілька зустрічей із Президентом України, Генпрокурором України, з головою Служби безпеки України. Моя позиція незмінна - негласні слідчі дії, у провадженнях, які підслідні НАБУ, проводилися в рамках чинного законодавства під прикриттям силового підрозділу НАБУ. Разом з тим, для того щоб інцидент, який мав місце 12 серпня був об'єктивно розслідуваний, я дійсно запропонував Генпрокурору провадження, відкриті ГПУ і НАБУ, передати незацікавленому слідчому підрозділу Головного слідчого управління Служби безпеки України. Я наполягаю, і Юрій Віталійович (Луценко. - Ред.) сьогодні сказав, що ця вимога буде виконана - в групу процесуальних керівників буде включено представника Антикорупційної прокуратури. Також, для максимально прозорого розслідування я дійсно просив, щоб були залучені до розслідування міжнародні експерти, як, наприклад, Богдан Витвицький. Ми не боїмося цього розслідування. Ми, навпаки, будемо максимально сприяти цьому розслідуванню, надавати всі необхідні документи, щоб оцінка дій працівників НАБУ і ГПУ була дана якнайшвидше", - заявив він.

"Хочу зазначити, НАБУ ніколи не давала ніяких підстави для будь-якого конфлікту. Ми працювали, працюємо і будемо працювати в правовому полі, і будемо виконувати ті завдання, які стоять перед нами в законодавстві - подолання корупції у вищих ешелонах влади. Звичайно, ми розраховуємо на адекватний діалог з іншими правоохоронними органами, але та лінія, якої ми дотримувалисьз самого початку - подолання корупції у вищих ешелонах влади, вона буде незмінною. Єдине, що я вчора вважав правильним, передати іншому слідчому підрозділу ті справи, які були відкриті і НАБУ, і ГПУ. Я впевнений, що розслідування буде проведено швидко, прозоро, але, на мою думку, встановленим є факт незаконного позбавлення волі наших співробітників, і на нього необхідно реагувати вже зараз. Тим більше, як я вже сказав це було зроблено в рамках невиконання вказівки Генерального прокурора, з яким у нас була нормальна розмова, яка, на жаль, не досягла мети, з якою проводилася", - додав Ситник.

"Також, хотів подякувати і журналістам і суспільству за підтримку, оскільки у нас досить невеликий, але тісний колектив і після цих подій ми стали ще міцнішими", - зазначив він.

Нагадаємо, 12 серпня представники одного з департаментів ГПУ незаконно затримали і впродовж 11 годин без складання протоколів затримання утримували в ньому двох працівників оперативно-технічного підрозділу Національного антикорупційного бюро. Співробітники НАБУ на конспіративній квартирі поруч із зазначеним департаментом ГПУ здійснювали спостереження за прокурорами в рамках декількох кримінальних проваджень. Затримані працівники НАБУ повідомили про побиття, погрози і психологічний тиск.

У свою чергу, начальник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури Володимир Гуцуляк заявив про побиття спецназом НАБУ 3 співробітників прокуратури 12 серпня.

Источник: https://ua.censor.net.ua/v402261
TUV3M1VYTmtSMGt3V1ZCUmRXbEVVbWQ1UkZGMlpFTjNNRXhJVW1kNU9IWXdTblpTWnpsSFJ6Qk1XRkYyWkVNMk1FdzFPREJMU0ZGMVRrZERNRXd6VVhWT1F6Wk1lUzlSYm1SRFVUQktTRkZ2TTNwUmF6bERaakJMVFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору