EN|RU|UK
 Політика України
  10375  48

 "Основний результат Комітету - ми почули від НАЗК чіткий план", - Єгор Соболєв про засудження E-декларування

НАЗК на засіданні антикорупційного комітету озвучило чіткий план, перший пункт якого виконується - рішення про збір декларацій у систему, яка не має сертифіката надійності, скасовано.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ розповів глава парламентського комітету з протидії корупції Єгор Соболєв.

"Була публічна 2,5-годинна дискусія про те, що сталося. Почався збір електронних декларацій, але в систему, яка не має визнання надійності з боку держави. І відповідно це може допомогти тим, хто буде спійманий на брехні в декларації, уникнути кримінальної відповідальності, за яку ми так боролися в цьому парламенті. Було детально обговорено, через що не був виконаний закон, хто несе за це відповідальність, і головне - що потрібно зробити, щоб цей закон був виконаний. Для мене це основний результат Комітету: ми почули від НАЗК чіткий план, перший пункт якого виконується - рішення про збір декларацій у систему, яка не має сертифіката надійності, скасовано. Збір перенесений на 1 вересня. до цього НАЗК має отримати у власність це програмне забезпечення, документацію, орендувати сервери. А компанія-розробник, яка робила цю систему за гроші ООН, повинна виправити ті проблеми, на які вказує Держспецзв'язку, яка, власне, і не дала цього атестата надійності. За планом НАЗК, це повинно відбутися до 31 серпня.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": "Це відкрита інформація. Скажіть під стенограму", - Корчак не відповіла на питання Берези про контроль за запуском е-декларування. ВIДЕО

Ми переконалися, що всі однаково розуміють завдання: компанія-розробник, Держспецзв'язку, НАЗК. Тепер будемо контролювати, щоб усе це було зроблено. Я думаю, стало очевидно всім, що саботаж цього закону не пройде, суспільство цього не сприйме, міжнародні партнери України цього не сприймуть. І я вважаю, що сьогодні клептократи почали виправлятися.

Отже, ми отримали план, усі розуміють, хто відповідальний із посадових осіб за його виконання, і ми будемо контролювати, як цей план виконується, адже це одне із завдань комітету. Безумовно, ми будемо щодня дізнаватися, що вдається чи не вдається, в тому сенсі, що ми діємо разом із громадськістю, разом із коаліцією громадських організацій. Я вважаю, що це правильно - щодня контролювати, щоб був результат у кінці".

Також дивіться: Система е-декларування не запрацювала вчасно через недостатнє фінансування, - Корчак. ВIДЕО

Як повідомлялося раніше, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила Національному агентству із запобігання корупції у видачі атестата відповідності комплексної системи захисту інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Голова НАПК Наталія Корчак заявила, що система електронного декларування запрацює з 15 серпня, незважаючи на відсутність захисту даних.

15 серпня система е-декларування запущена в роботу, без атестата відповідності комплексної системи захисту інформації.Джерело:http://ua.censor.net.ua/n402232
Источник: https://ua.censor.net.ua/n402323
VEhrdlVXOWtReXN3VEVoUmRuUkROekJhVkZGemFVUlJhRTVEZWpCTU4xSm5RemgyTUV4WVVYVTVRekV3VEhKU1ozUkhRVEJNTjFGMlpFTTVNRXhWWnpCTVZGRjBaRU0yTUV4MlVYTk9SMEV3V1ZCUmMzUkRkekJNTTFGMlpFZFFaazVETmpCTU4xRjJUa2RYTUZsTVVYUmtSME5tVGtOa01FcEVVV3c1UTJFPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору