EN|RU|UK
 Політика України
  4786  67

 У законі про амністію бійців АТО повинен бути компенсаторний механізм для постраждалих від їхніх дій, - Матіос. ВІДЕО

Депутати Верховної Ради зобов'язані в першій же сесії невідкладно внести правки в закон про амністію.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в ефірі "5 каналу" повідомив заступник Генерального прокурора України - головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За його словами, швидкість підписання закону, швидкість прийняття зумовила багато юридичних колізій, які не дадуть можливості навіть після його підписання застосовувати його на практиці. Незастосування закону на практиці - це мертвий закон. Якщо він не буде якісно діяти, це ще "чергове розчарування".

"При всій справжності і потребі цього закону, відносно тих осіб, які захищають і захищали батьківщину, і без тяжкого умислу забули викласти патрони і їх зупинили на одному із блокпостів по мірі слідування до місця проживання, вони мають право бути амністовані державою. Однак ми не повинні забувати права потерпілих від злочину середньої тяжкості і тяжких злочинів. Якщо ми амністуємо людей, які вчинили ці злочини, ми повинні передбачити компенсаторні механізми для потерпілих від цих злочинів. І злочини такі тяжкі, як пов'язані з приниження гідності людей, з грабежами, розбоями або участь у бандитських формуваннях або з проявами бандитизму, вона не може бути амністована", - наголосив Матіос.

Він висловив переконання, що всі зауваження, які писала Генеральна прокуратура до глави держави, так і інші інституції, були враховані, і Президент знайшов найоптимальніше рішення. Він додав: "Обов'язок депутатів у першій же сесії невідкладно внести ці правки. Проголосувати й застосовувати до людей. Тому що життя не таке одноманітне, як чорне й біле".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Порошенко ветував оголошення амністії й поширення її на учасників АТО в 2016 роціТакож читайте: Ветований Президентом закон про амністію допрацюють і врахують учасників АТО, - Матіос

Источник: https://ua.censor.net.ua/v402327
VEhrdlVXNU9RM2N3V1V4U2JIUkRLekJaUldjd1NrUlJkbVJEZHpCWlRGRjJkRU0zTUZwaVVYVlRPSFl3VEVSUmRrNURPVEJhWWxKblpFZERNRnBpVW1vemVsRjFkRU1yTUV4NlVYWTVRekV3VEROU1oyUkRkekJaWWxKc2RFZFlaazVEVXpCYVlsRjFaRWRDTUZsNlVYVjBReXN3VEV4UmMwTkVVWFk1UjBFd1REZFJkWFJIUkRCWlJGRnpUa2RETUZsUVVtZE9RM2RtVGtOVU1Fb3ZVVzkzUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору