EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  9345  149

 Мінфін підтримав підвищення мінімальних цін на алкоголь: Чинний рівень вже не виконує ролі "запобіжника" проти продажу контрафакту

Міністерство фінансів України слідом за Мінекономрозвитку пропонує підвищити мінімальні ціни на алкоголь до середнього рівня, який сьогодні установлений на ринку легальних виробників, підприємствах оптової і роздрібної торгівлі.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Інтрфакс-Україна.

"Чинний рівень мінімальних цін перестав виконувати свою роль "запобіжника" проти продажу контрафакту, що негативно впливає на здоров'я населення", - називає одну з причин необхідності підвищення цін Мінфін.

Відомство вважає, що такий крок призведе до істотного скорочення рентабельності "тіньових" виробників алкогольної продукції, і українські громадяни купуватимуть якісніший алкоголь.

Мінфін додає, що мінімальні ціни, які діють сьогодні, не відповідають реальним витратам суб'єктів господарювання на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв, оскільки за час, що минув після їх введення, зросла як ціна спирту, так і розмір акцизного податку.
Згідно з проектом постанови, розміщеним на сайті відомства, як і в проекті МЕРТ, мінімальні роздрібні і оптово-відпускні ціни на горілку пропонується підвищити на 24% - до 340,57 і 218,32 грн відповідно за літр 100% спирту.

На відміну від МЕРТ, що зберігає у своїх пропозиціях диференціацію мінімальних цін на коньяк в залежності від кількості "зірочок", Мінфін пропонує ввести єдині мінімальні ціни. У його проекті передбачено збільшення мінімальної оптово-відпускної ціни коньяку до 313,78 грн за літр 100% спирту, роздрібної - до 489,5 грн за літр, тоді як зараз мінімальні роздрібні ціни коливаються від 420 грн до 450 грн до 599,5 грн .

Мінімальні ціни на вино пропонується підвищаться на 22% - до 33 грн за пляшку 0,7 л у роздрібній торгівлі, на вермути в пляшці 1 літр - на 44%, до 39 грн, на шампанське за пляшку 0,7 л - на 55,7 %, до 69,9 грн.

Як повідомлялося, профільна асоціація "Укргорілка" неодноразово зверталася до уряду з проханням підвищити мінімальні ціни на алкоголь, оскільки їх рівень не відображає зростання ставок акцизного податку, цін на енергоносії, спирт, заробітної плати, інфляційних процесів та інших складових алкогольної продукції.

Водночас ПрАТ "Люботинський завод" Продтовари"(Харківська обл.) подав позов до суду на Кабінет Міністрів про скасування МРЦ на алкоголь, який був задоволений 30 червня Вищим адміністративним судом України.

Представник заявника Люботинського заводу "Продтовари" Оксана Литвинова в ході судового засідання заявила, що мінімальні роздрібні ціни на алкоголь на сьогодні завищені і включають в себе, серед іншого, витрати на рекламу, за які платить споживач. "Якщо ми не робимо цього, чому ми повинні це включати в свою ціну", - прокоментувала вона.

За словами голови асоціації "Укргорілка" Володимира Остап'юка, після скасування постанови про мінімальні роздрібні ціни (МРЦ) вартість 0,5-літрової пляшки горілки становитиме 39,9 грн, тоді як тільки податкові зобов'язання зараз становлять близько 30 грн.

Він додав, що за останніми підрахунками Мінфіну, в яких також враховувалася позиція ПрАТ "Люботинський завод "Продтовари", МРЦ 0,5-літрової пляшки горілки не може бути менше 68 грн.

За словами Остап'юка, після рішення суду в роздрібних торгових мережах може збільшитися кількість контрафактної продукції, а зараз вона практично зведена до нуля.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n402358
VEhrNGRrdzVRM2N3VEhaUmRYUkRLekJNVUZGMmRFTTNNRmw0T0RCWlRGRjJkRWRCTUV4UVVteDBRM2t3VEhaU2FqTjZVbWgwUjFjd1RETlJkVWg2VVc1T1IxY3dURE5TYUU1SFZ6Qk1NVGd3U25wU2JIUkRPVEJNV0ZGMWRFTXJNRXd6VVhaMFF6Z3dXVVJSZG5SRE16Qk1URkYxVGtkRE1FeHlVbWQzUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору