EN|RU|UK
 За кордоном
  8054  44

 Російський музей політрепресій на території колишньої колонії, в якій загинув Стус, стане музеєм "доблесних співробітників" ГУЛАГу

У Росії в селищі Кучино "Меморіальний музей історії політичних репресій "Перм-36", розташований на території колишньої колонії суворого режиму, в якій у радянські часи утримувалися відомі дисиденти та де загинув Василь Стус, перетвориться на музей оспівування співробітників ГУЛАГу.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на КоммерсантЪ, АНО "Меморіальний центр історії політичних репресій "Перм-36" завершила процедуру ліквідації. 10 серпня відповідний запис було внесено в ЄДРЮО. Після цього організація була виключена з реєстру некомерційних організацій, що виконують функції іноземного агента.

За словами творця АНО "Перм-36" Віктора Шмирова, замість музею політичних репресій "Перм-36", який раніше функціонував у Пермському краї, буде створений віртуальний проект в Інтернеті. Триватимуть і інші проекти АНО "Перм-36", такі як літня школа музеології. Тільки пройде вона не в Кучино, де був табір для політв'язнів, а на базі одного з меморіальних музеїв Албанії. Проект Pilorama Lab буде реалізований у Нідерландах.

Як розповів член правління міжнародного товариства "Меморіал" Олександр Калих, новим керівництвом музею ухвалено рішення змінити курс. "Тепер "Перм-36" - це музей, в якому розповідається про важку і благородну праці доблесних співробітників ГУЛАГу, про те, які технології застосовувалися, щоб захистити великий народ від п'ятої колони і різних нацистів з України", - заявив Калих.

"Меморіал не зникне, але музей захопили люди, яких призначила нова влада, і повністю змінили його. Тепер це музей про табірну систему, але не про політичних в'язнів. Вони не говорять про репресії або про Сталіна", - прокоментував ситуацію директор АНО "Перм -36" Віктор Шмиров Бі-бі-сі.

АНО "Меморіальний центр історії політичних репресій "Перм-36"" була створена в 2001 році і вела історико-просвітницьку діяльність на базі колишньої виправної колонії для політичних засуджених "Перм-36". На початку березня 2015 року "Перм-36" оголосила про самоліквідацію і завершення своїх проектів на території краю. В кінці квітня 2015 року "Перм-36" була внесена в список НКО- "іноземних агентів". Це сталося після проведення позапланової перевірки управлінням Мін'юсту по Пермському краю. Юристи центру намагалися скасувати рішення Мін'юсту в районному суді, але зазнали невдачі. У липні 2015 року мировий суддя визнав винними центр як юридичну особу і Тетяну Курсину як керівника в порушенні порядку діяльності некомерційної організації, яка виконує функції "іноземного агента". За вчинення цього правопорушення суддя наклала на "Перм-36" штраф у розмірі 300 тис. руб., а на пані Курсину - 100 тис. руб. Пізніше законність цього рішення підтвердив районний суд.

Як відомо, в цій радянській виправно-трудової колонії суворого режиму для засуджених за "особливо небезпечні державні злочини", про яку йде мова, утримувалися засуджені за звинуваченням в "антирадянській агітації і пропаганді" дисиденти: Олесь Бердник, Леонід Бородін, Микола Браун, Володимир Буковський, Балис Ґаяускас, Сергій Ковальов, Михайло Кукобака, Левко Лук'яненко, Валерій Марченко (загинув в ув'язненні), Юрій Орлов, Василь Стус (загинув в ув'язненні), Натан Щаранський, Гліб Якунін та інші політв'язні. У 1980 році в колонії відкрили ділянку особливого режиму для "особливо небезпечних" ув'язнених рецидивістів у колишній будівлі лісопереробного цеху. Вони утримувалися в бараці з особливим облаштуванням у закритих камерах у спеціальному відділенні за декілька сотень метрів від основного табору. Збирали електроприлади.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": "Вбивати людей можна і потрібно", - протоієрей РПЦ Чаплін про масові вбивства. ВIДЕО

Источник: https://ua.censor.net.ua/n402359
VEhrdlVXOWtSME13VEVSUmRUbEhWekJNTVRnd1MwaFNaM1JIUkRCWlJYWk1PVU13TUV4cVVtZGtRelF3VEZSUmRHUkRPVEJaU2pnd1dVUlJkR1JETHpCWlJGRjBaRWRDTUZwaVVtd3plbEZ2VGtNck1GbElVbXgwUjFBPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору