EN|RU|UK
 Суспільство
  7614  8

 Губін завдав ХТЗ збитків на 0,5 млн доларів, - юристи заводу

18.08.2016 р. в Господарському суді Харківської області (суддя Погорєлова О.В.) слухалася справа екс-директора ХТЗ Владислава Губіна за позовом акціонера Харківського тракторного заводу, якому належить понад 10% акцій АТ "ХТЗ", компанії Calverton Establishment Limited (афілійована з групою DCH Олександра Ярославського, власника контрольного пакета акцій підприємства).

Предмет позову - стягнення збитків, завданих Губіним АТ "ХТЗ", як передає РБК Україна, повідомили в прес-службі ХТЗ.

Однак, як вважають юридичні представники позивача і АТ "ХТЗ", їхні спроби закликати суд до встановлення істини в справі, шляхом отримання об'єктивних даних та експертних думок, були Господарським судом Харківської області грубо проігноровані. За інформацією адвоката ХТЗ Андрія Хорішка, це був "судовий спектакль, який не можна назвати ні судовим процесом, ні правосуддям у принципі".

"Суддя Погорєлова О.В., не вивчивши жодної сторінки з 2500 сторінок справи, відмовила в позові! По-перше, вона спочатку не допускала представників громадськості, закрившись у кабінеті і погрожуючи викликати охорону. По-друге, заслуховувала клопотання і заяви представників позивача-акціонера і АТ "ХТЗ" тільки поки в засіданні були присутні представники ОБСЄ. І, по-третє, що є верхом цинізму, на ознайомлення з позицією Губіна В.В., викладеною в письмових запереченнях, представникам позивача і АТ "ХТЗ" Погорєлова О.В. дала 20 хвилин (!!!), відмовившись надати хоча б 1 день на підготовку обґрунтованих пояснень. Після цього ХТЗ заявив відвід, в задоволенні якого було відмовлено ... По суті, це було не судове засідання, а бутафорія в сталінському дусі, ми спостерігали інсценування судового процесу, створення видимості роботи", - заявив він.

За даними прес-служби, за час 20-хвилинної перерви в судовому засіданні АТ "ХТЗ" через електронний сервіс, який існує в господарському суді Харківської області, уточнив позовні вимоги, в тому числі на підставі засвідчених копій касових книг, вилучених СБУ під час обшуків на заводі.

"Господарським судом Харківської області із СБУ були витребувані, в тому числі засвідчені копії касових книг за фактами привласнення Губіним коштів, ті самі 2 500 аркушів, які суддя Погорєлова відмовилася досліджувати в засіданні 18.08.2016 р. Завдяки цьому ми отримали точну цифру грошей, отриманих Губіним В.В. під звіт, які він використовував, на нашу думку, для присвоєння. Йдеться ні багато, ні мало про 14,5 млн грн!", - повідомив Андрій Хорішко.

Крім того, представники позивача та АТ "ХТЗ" за сукупністю перерахованих вище порушень заявили повторний відвід судді Погорєловій О.В.

"Однак, зважаючи на відсутність після оголошеного перерви в залі представників ОБСЄ, суддя навіть не дала можливості оголосити документи, подані за допомогою електронного сервісу, і фактично вигнала представників позивача та АТ "ХТЗ" із залу засідань, заявивши, що вона в нарадчій кімнаті. Відповідно, наявність поданого і не розглянутого суддею Погорєловою О.В. відводу до оголошення рішення, позбавляє таке рішення Господарського суду Харківської області законної сили", - розповідає Хорішко.

Прес-служба додала, що, "враховуючи однозначно маніпулятивний хід судового процесу, представники акціонера-позивача й АТ "ХТЗ"оскаржуватимуть неправосудне рішення в судах апеляційної і касаційної інстанцій". Також, позивач має намір звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України зі скаргою на суддю Погорєлову у зв'язку з грубим порушенням норм процесуального права під час при здійсненні правосуддя.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n402433
VEhrNGRrdzVSMEl3V1ZCUmRFaDZVWEJrUTNjd1dVUlJkWFJIVnpCTVRGSm5aRWROTUV4eVVYVk9RelZKVGtkRE1GbEVVWE5PUXpZd1dVeFJkblJIUVRCTU0xRjFUa00xU1U1RE16Qk1SRkZ6ZEVNck1FeFJQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору