EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  24859  157

 Росія перетворює Білорусь на "сіру зону" для тиску на Україну і Захід, - білоруські експерти

Росія може використовувати територію Білорусі для створення загроз західним країнам і Україні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Naviny, про це йдеться у доповіді Центру стратегічних і політичних досліджень "Білорусь у контексті протистояння Росія-НАТО: загрози і виклики для суверенітету, незалежності і національної безпеки. Стратегічні висновки і рекомендації". Авторами доповіді є керівники організації Арсеній Сивицький і Юрій Царик, яких часто називають провладними аналітиками.

Вони відзначають безпрецедентний військово-політичний тиск, якому наразі піддається Білорусь із боку Росії. На думку експертів, це тиск, пов'язаний зі спробами російського керівництва втягнути Білорусь у комплексне, зокрема військове, протистояння з країнами Заходу, яке вони проводять. Стратегічною метою цієї політики є підрив євроатлантичної єдності, зокрема дезінтеграції ЄС і НАТО.

"Якщо до другої половини 2015 року Білорусь залишалася переважно на периферії протистояння Росії і Заходу, то з липня-серпня 2015 року та особливо з весни 2016 року "білоруське питання" стає одним із центральних у зовнішньополітичних та військово-політичних завданнях російського керівництва", - підкреслюють аналітики.

Читайте також: "Ситуація дуже складна": Лукашенко доручив голові КДБ у будь-який спосіб зберегти спокій у Білорусі

На їхню думку, крайнім проявом тиску Москви на Мінськ стало розміщення на кордоні з Білоруссю російських значних військ, потенційно достатніх для того, щоб реалізувати на білоруській території заходи "гібридної війни", аналогічні за масштабом тим, які були реалізовані на сході України.

"Організований російською стороною інцидент, пов'язаний з повідомленнями про "терористичну загрозу в Криму", і подальше приведення збройних сил в бойову готовність підтверджує готовність Кремля використовувати провокації для ескалації напруженості і створення приводів для активного втручання. Цей крок націлений на залякування країн Заходу, зниження їхньої мотивації щодо політики стримування Росії. Крім того, девальвуючи "мінський процес" і привертаючи загальну увагу до України, ця криза "розв'язує руки" Кремля для агресивних дій щодо Республіки Білорусь", - вважають експерти.

"Стратегія Москви прямо диктує необхідність зміни міжнародного становища і статусу Білорусі. Зокрема, для реалізації стратегічного задуму Москви потрібно, аби Республіка Білорусь перетворилась із донора безпеки і стабільності в джерело множинних викликів і загроз безпеці і стабільності країнам НАТО і Україні", - вважають аналітики.

Читайте також: Це був теракт насамперед проти Білорусі, а не України, - білоруський опозиціонер Статкевич про вбивство Шеремета

На їхню думку, для досягнення цієї мети дії російської сторони щодо Білорусі матимуть комплексний характер і охоплюватимуть увесь спектр заходів - від прямого військового вторгнення і дипломатичного тиску до підкупу посадових осіб та інспірування масових заворушень.

Підсумком цих процесів, як вважають експерти, має стати різка зміна статусу території Білорусі і перетворення її в осередок конфліктності, джерело ризиків і загроз для довколишніх держав.

"Із суверенної держави Білорусь має перетворитися на "сіру зону" - територію, на яку і через яку Російська Федерація буде проектувати силу і управляти конфліктною динамікою в регіоні", - підкреслюється у доповіді.

На думку експертів, "сіра зона", що
створюється у Білорусі, має комплексну природу і характеризується множинністю цільових функцій. Зокрема, вона являє собою плацдарм, який дозволяє використовувати широкий спектр заходів - від гуманітарного співробітництва до військового нападу.

"Поза всяким сумнівом, створення такої "сірої зони" на території Білорусі прискорить руйнування існуючої архітектури міжнародної безпеки, а для народу Білорусі обернеться національною катастрофою", - роблять висновок в Центрі стратегічних і політичних досліджень.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n402557
VEhrNGRrdzVRM2d3VEZoUmREbERMekJNV0ZGMWRFTjNaazVES3pCTVNGRjJkRWRCTUV3M1VYWmtRM2RtVGtNdk1GbEVVWFowUjBNd1RHcFJkRTVIVnpCWk9UZ3dURXhSZGpsRE56Qk1hbEZ6Ym5wUmMwNUhRVEJNZWxKc2RFZFFTVTVEWnpCTFVqZ3dTak5SYTA1RGFUQktOVGd3U1ZSUmMzUkhRVEJNTjFKblpFTXJNRmszVVhRemVsRnJaRWRYTUV4MlVYWjBSMEV3V1ZCU1oyUkhUV1pPUTJjd1REZFNaMlJIVnpCWk9EMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору