EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  3570  14
Матеріали за темою:

 Універсали Мазепи, запис розмови Петлюри, статут "Просвіти", ноти Кошиця: завтра в Національному музеї історії відкриють виставку "Становлення України: постаті та реліквії"

У вівторок, 23 серпня, о 12:00, у Національному музеї історії України відбудеться відкриття присвяченої 25-й річниці незалежності виставки "Становлення України: постаті та реліквії", на якій буде представлено унікальні архівні документи і реліквії музейної колекції. Вхід на відкриття виставки вільний.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу музею.

Оригінали документів та артефакти української історії упродовж трьох тижнів будуть експонувати в стінах Національного музею історії України.

Читайте також: У День Державного прапора київський музей "Пирогово" буде безкоштовним: готують рекорд

"Іван Мазепа, Олександр Кошиць, Борис Грінченко, Олена Теліга - історії цих та інших знакових діячів демонструють персональну відповідальність кожного громадянина за долю власної країни, волю та здатність змінювати її на краще. Серед особливих матеріалів - атрибути влади та зразки озброєння періоду Української козацької держави. Поряд із ними - оригінали універсалів гетьмана Мазепи та знакових друкованих видань часів Петра Могили. Один із акцентів виставки - діячі ХІХ століття, які сформували образ єдиної української нації у її мовному, літературному, етнографічному й історичному вимірах. Зокрема, тут можна побачити виняткові предмети з етнографічної колекції Хведора Вовка та хустку, вишиту за ескізом Тараса Шевченка", - зазначають організатори.

З-поміж оригіналів унікальних документів, наданих для проекту установами Державної архівної служби України, - запис розмови Симона Петлюри про наступ більшовицьких військ у грудні 1917 року, ескізи державних відзнак видатного геральдиста Миколи Битинського, статут Київського товариства «Просвіта» 1906 року, ілюстрація Івана Їжакевича до балади Т. Шевченка "Причинна". Також буде представлено архівні документи, які висвітлюють діяльність відомого українського хорового диригента, композитора Олександра Кошиця. Додатково на виставці демонструватимуть документальну добірку на основі оригінальної кінохроніки подій 1918 року, 24 серпня 1991 року і відеохроніки часів незалежної України.

Також читайте: На батьківщині Шевченка невідомі вкрали бронзовий пам'ятник поетові

"Експонати виставки репрезентують як відомих, так і "менш розкручених" в експозиційному просторі персонажів. Діяльність кожного з них позначена або визначними досягненнями, або безпрецедентним актом жертовності в ім'я української ідеї. Важливо, що усі вони на сьогодні є невіддільною складовою культурної, історичної та національної ідентичності української незалежності", - зазначає куратор виставки Ярослав Затилюк.

Відкриття: 23 серпня, 12:00 (вхід на відкриття виставки безплатний).

Виставка працює: з 23 серпня до 15 вересня 2016 р.

Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n402666
TUV4VVVYUmtRemt3V1hkbk1Fd3pVWFJrUXpNd1RFUlJkVGxETVRCTVlsRjJaRU1yTUZsSVVtZDBSMWRNZVRoMlREbERlVEJNYWxKblpFZERNRXhFVVhOMFF6WXdURUk0TUVwVVVYUmtRemt3V1hkbk1Fd3pVWFJrUXpNd1RFUlJkVGxETVRCTVlsRjJaRU1yTUZsSVVtZDBSMWRtVGtkWE1GbElVbWQwUXlzd1dVUlNiSFJIVUdaT1F5OHdURVJSZGtObVVtbzVSME13V1hnNE1FeDZVbWM1UXpNd1RGaFJkVmg2VVcxMFF6UXdXbVpSYzJjOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору