EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  34918  441

 Без домашніх завдань, червоної ручки й оцінок за каліграфію, - нові рекомендації вчителям початкової школи від Міносвіти

Міністерство освіти й науки України оприлюднило нові орієнтовні вимоги оцінювання та методичні рекомендації для початкової школи.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

На думку міністерства, вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів стали більш демократичними.

Відтепер навчальні досягнення учнів не повинні озвучуватися на батьківських зборах або вивішуватися публічно у вигляді різноманітних рейтингів. Крім того, зняті оцінки каліграфії, "вимоги до якої були занадто деталізовані в попередній редакції документа, залишено лише вимогу, що написане має бути акуратним і розбірливим. Також учням не будуть знижувати оцінки за "неправильний" відступ кількості клітинок і рядків", вилучені вимоги й критерії щодо підписання зошитів і щомісячної оцінки за їх ведення.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Гриневич презентувала проект шкільної реформи з 12-річним навчанням

Згідно з нововведеннями, домашні завдання не повинні ставити на вихідні, святкові та канікулярні дні (канікули), а їх обсяг відтепер обмежений. Так, у перших класах домашніх завдань не повинно бути зовсім, у 2 класі - не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хвилин, в 3 класі - за 1 годину 10 хвилин, в 4 класі - за 1 годину 30 хвилин.

У методичних рекомендаціях відзначено неприпустимість перевантаження учнів завданнями, які містяться в додаткових посібниках, зошитах із друкованою основою.

Також дивіться: Шкільна реформа: першокласників чекає оновлена, полегшена і сучасніша навчальна програма. ВIДЕО

Нагадується також, що оцінок у 1 класі немає, а 2 клас також може не оцінюватися за рішенням педагогічної ради школи. За бальною системою в 1-4 класах не оцінюються "Інформатика", "Музичне мистецтво", "Образотворче мистецтво", інтегрований курс "Мистецтво", "Основи здоров'я", "Фізична культура", "Я у світі" і "Трудове навчання" .

Згідно з рекомендаціями, щоб знизити психологічне напруження в першокласників, за рішенням вчителя, до формування навички письма рекомендується користуватися простим олівцем. "Учителям також не рекомендують користуватися червоною ручкою під час перевірки письмових робіт в адаптаційний період (1 клас). Колір ручки для виставлення оцінок в зошитах і щоденниках учитель може вибирати самостійно", - йдеться в повідомленні.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n402737
VEhrNGRrdzVSMGt3VEhKUmRuUkROekJNUWpnd1REZFNhSFJIVnpCTU0xRjFkRU4zWms1RE1EQmFZbEpuZEVNMFprNURZekJhWWxGMlpFTXJNRmxJVVhOMFIxY3dXVXhSZFVFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
 
 
 
 
 
 вгору