EN|RU|UK
 Політика України
  7805  151

 Ніщо не може похитнути єдність і солідарність українського та польського народів, - Порошенко

Президент Петро Порошенко подякував Президенту Польщі Анджею Дуді за тверду позицію польських партнерів і Європейського союзу щодо засудження російської агресії проти України і незаконної анексії Криму та підтримку суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі керівника держави.

"Ми вдячні за таку солідарність, ми дуже цінуємо рішення Польщі та ЄС щодо політики санкції стосовно агресора і в частині Криму, і в частині агресії на Сході. Коли ми говоримо, що питання має бути вирішене виключно політико дипломатичним шляхом, то саме така координація і є максимально ефективним кроком", - зазначив Петро Порошенко під час заяви для ЗМІ після зустрічі.

Читайте також: Порошенко проводить зустріч із президентом Польщі Дудою

Керівник Української держави повідомив, що під час переговорів порушили питання про розширення економічної співпраці України й Польщі та використання всіх можливостей, які надає підписана Україною Угода про асоціацію з Євросоюзом і всеохопна зона вільної торгівлі, яка набула чинності з 1 січня 2016 року.

Президент зауважив, що українські підприємства сьогодні намагаються цілковито використати ці можливості, щоб компенсувати економічне ембарго, яке разом із військовими операціями Росія застосувала до України, обмежуючи і забороняючи доступ українській продукції на свої ринки і навіть забороняючи її транзит.

"Наша співпраця й участь польських інвесторів у процесі приватизації в Україні, яка запущена українським урядом, також для нас дуже важлива", - сказав Петро Порошенко.

Очільник Української держави окремо наголосив на обговоренні подальших кроків щодо підтримки українського прагнення отримати найближчими тижнями безвізовий режим для українських громадян. "Ми отримали позицію повної підтримки цього прагнення. І як уже 25 років - Польща є адвокатом євроінтеграційних прагнень українців, так само зараз ми погодили чітку співпрацю щодо безвізового режиму", - повідомив Президент.

Петро Порошенко також наголосив на підтримці і спільній координації в енергетичних питаннях і зазначив, що Україна дуже цінує позицію Польщі щодо проекту "Північний потік-2", а також спільну позицію стосовно турецького потоку.

Також читайте: Порошенко і Дуда підпишуть спільну декларацію з нагоди 25-річчя незалежності України, - Щерський

"2016 рік буде першим роком, коли енергетичний шантаж Російської федерації не пройшов. Значна частина і велика заслуга в тому, що цей шантаж не працює, є наших європейських партнерів, насамперед і зокрема, наших польських партнерів", - наголосив Порошенко. Він зауважив, що ніщо не може похитнути єдність і солідарність українського та польського народів.

порошенко дуда
ФОТО: Twitter Президента

У свою чергу, Президент Польщі Анджей Дуда наголосив, що запрошення на святкування 25-ї річниці Незалежності України є свідченням того, що Польща протягом 25 років була партнером України. Він нагадав, що Польща стояла поруч з Україною в усі важкі моменті її історії. "Ми також разом у цей надзвичайно важкий для України час, коли триває важкий конфлікт на Сході Української держави та окупація Криму", - сказав Анджей Дуда.

Президент Польщі повідомив, що запросив Президента України відвідати Варшаву цього року.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n402958
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcxT0RCS1ZGSm5PVU13TUV4QmRrdzVRMll3VERkUmRUbEhUVEJaYmxGelFUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору