EN|RU|UK
 Політика України
  1925  32

 Мінекології ініціює підвищення штрафів за організацію нелегальних звалищ

Ситуація, коли за незаконне сміттєзвалище землекористувач може отримати максимальне покарання у декілька сот гривень, є неприйнятною. Зараз триває робота з підготовки законопроекту, яким передбачено суттєве підвищення штрафів за порушення природоохоронного законодавства.

Про це в ефірі телеканалу "Еспресо2 повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення прес-служби Мінекології.

За його словами, чинні адміністративні санкції не мотивують дбайливо ставитися до навколишнього природного середовища.

"З моєї точки зору відповідальність, яка прописана у законодавстві, є недостатньою. Наприклад, якщо за незаконне сміттєзвалище біля обласного центру штраф становить усього 350 грн, то це недієвий механізм. Ми зараз готуємо новий законопроект про підвищення відповідальності за шкоду, завдану навколишньому природному середовищу", - розповів Міністр екології.

Дивіться: Мінекології розробило інтерактивну карту всіх звалищ в Україні, - Семерак. ВIДЕО

Він нагадав, що у таких країнах, як Польща й Німеччина, діють спеціальні підрозділи з моніторингу дотримання природоохоронного законодавства з широкими повноваженнями.

"Це наша перспектива. Але для ухвалення подібного рішення ми повинні використати суспільний тиск як найбільш дієву силу і підвищити рівень покарань, які обов'язково має ухвалити парламент. Сподіваюся, що мої колеги з ВР підтримають мене як Міністра екології у намірах підвищити відповідальність за такі правопорушення, як організація нелегальних сміттєзвалищ та ігнорування вимоги їх прибрати у визначені терміни", - сказав Остап Семерак.

Він констатував, що на сьогодні в Україні органи, які здійснюють контроль за дотриманням екологічного законодавства, не мають достатньої кількості інструментів для належного реагування.

Читайте також: Сьогодні існує замкнута корупційна система розподілу багатств надр України, - Семерак

"Ми в Міністерстві екології ведемо роботу з реформування Державної екологічної інспекції, яка має перетворитися на дієвий інструмент контролю. Для цього плануємо створити відповідну нормативну базу, підібрати нових людей, залучити волонтерів. Ця робота зараз активно триває і буде одним із наших пріоритетів на найближчі кілька місяців", - резюмував міністр.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n403035
VEhrdlVXOWtRekV3VEhwUmRHUkhRVEJNUkZGMWFUaDJNRmxJVVhaT1IxY3dXVXhTWjNSSFVHWk9Rek13VEV4UmMwNUROekJNYWxKcFpFTXhaazVIU1RCWlRGSm5Ua04zTUZsVVVYVkllbEZ1VGtkWE1Fd3pVWFJrUXpZd1REZFJkVGxES3pCTVVGSnNkRWRZ
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору