EN|RU|UK
 Політика України
  3128  38

 5 підслідних, які погодилися співпрацювати зі слідством, не мають абсолютно ніякого стосунку до справи Онищенка, - адвокат

Захист Онищенка каже про тиск на фігурантів

П'ять підслідних, які визнали себе винними в скоєнні злочинів і погодилися на так звану угоду зі слідством, не мають ніякого стосунку ні до Онищенка, ні взагалі до "газової справи", яку розслідує НАБУ, про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Українські новини. Таку думку висловив адвокат Олег Іщенко, який представляє інтереси народного депутата Олександра Онищенка.

"Взагалі, це виглядає трохи дивно. Затримали десятки людей, часто абсолютно незнайомих один з одним. Влаштували їм серйозний психологічний тиск. За підсумком цього тиску запропонували якісь угоди. І все? Але по-перше, який стосунок, скажімо, людина обнальщик має до газової галузі? По-друге, чому всі ці угоди обставлено так, щоб захист не міг отримати доступ до матеріалів справи? У нас взагалі захист зараз ні до чого, окрім як до матеріалів прес-конференцій НАБУ, доступу не має", - заявляє адвокат.

Нагадаємо, в четвер слідчі НАБУ опублікували повідомлення про те, що п'ятеро фігурантів "газової справи" пішли на угоду зі слідством, серед яких директор біржі "Львівська універсальна" і директор товарної біржі "Центр". Як заявив керівник НАБУ Артем Ситник, всі п'ять фігурантів "дали цінні викривальні свідчення проти організаторів злочину", які безпосередньо доводять провину Олександра Онищенка.

Читайте також: 5 підозрюваних у "газовій справі" Онищенка уклали угоду зі слідством, - НАБУ

У свою чергу, захист Онищенко назвав цю заяву черговим бездоказовим домислом НАБУ. "Ну добре, є п'ять осіб, з якими провели відомі маніпуляції і ті визнали свою провину. Але до Онищенка це який стосунок має? Зауважу ось що. Серед тих, хто погодився на угоду, є дві автономні групи. Перша - так звані обнальщики. Фіктарі. Конверти . Якщо слідство довело щось стосовно цієї групи, то який стосунок дивні фіноперації мають до газової галузі? Добре відомо, що в країні існує загальновідома практика - бізнес часто йде на різні оптимізації. А тепер уявіть, знайшлися люди, які визнали - ще треба вивчити, як саме їх змусили це зробити - що вони займалися чимось фіктивним. Для тисяч бізнесів. І ось ці люди, які стоять десь внизу і ніколи ні з ким не мали знайомств або контактів, раптом заявляють щось важливе у газовій справі. Безглуздо? Ні, я б сказав, що це відверта маніпуляція.

Але в цьому випадку чомусь вихоплюється щось одне і якимось безглуздим чином прив'язується це до Онищенка. Вони визнали свою провину? Ну, так судіть їх!", - заявив адвокат.

Ще простішою є ситуація з другою групою тих, хто уклав угоду. Це директори, власники товарних бірж. І в чому ж вони зізналися? Що вони, будучи єдиними розпорядниками, одноосібно ухвалювали рішення щодо аукціонів, щось там хімічили. Ще раз - вони власники бізнесу, який організовував десятки різних і не тільки газових аукціонів. Так ось, ці люди раптом заявляють, що саме в газових аукціонах були порушення. Як мінімум, дивно. Ви ж і є організатори? Не порушуйте. Вам що, пістолет біля голови тримали? А якщо ні, і якщо ви зробили щось не за процедурою, так і відповідайте. Чи не перекладайте свою провину на інших", - вважає Іщенко.

Народний депутат Олександр Онищенко звинувачується слідчими НАБУ в завданні збитків державі, які перевищують 3 млрд. гривень, а також у створенні корупційної газової схеми. Сам Олександр Онищенко всі звинувачення заперечує і стверджує, що проти нього проводиться політичне замовлення, мета якого - перерозподілити газовий ринок у країні.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n403185
VEhrdlVXNTBRemt3VEdwU2FXUkRNVEJNTTFGMWRFTXJTVTVEWlRCTWRsRjBaRU0yTUZsSVVYTk9Remt3VEZSU1owTTRkakJNUkZGMFRrTjVNRXczVVhWMFEzY3dXVW80TUZsSVVYVTVSMWN3VEZSU1oyUkhRekJNVEZGMmJucFJibVJEVVRCS1NGRnZkejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору