EN|RU|UK
 Політика України, Спорт
  5601  53
Матеріали за темою:

 Українська збірна гідно виступила на Олімпіаді для тих умов, в яких зараз живе Україна, - Бубка

Україна гідно виступила на Літніх Олімпійських іграх 2016 року, з огляду на ситуацію, в якій перебуває український спорт і країна в цілому.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка сказав він в інтерв'ю сайту XSport.

"11 медалей нашої збірної і 25 місце за кількістю медалей серед 206 країн світу, 14 місце серед європейських країн - це дуже гідний результат для тих умов, в яких живе зараз Україна. Крім того, чому ми зациклюємося лише на медалях? У нас 20 четвертих і п'ятих місць, 35 спортсменів отримали почесні дипломи МОК - це також видатні виступи", - зазначив він.

Бубка звернув увагу, що у світі існують різні підходи до оцінки виступів і МОК зовсім не веде рейтингу результатів по країнах, а підрахунок по золотих медалях вважається неофіційним.

"Цікавим, на мою думку, є рейтинг наших німецьких колег, які враховують для підрахунку 1-10 місця, присвоївши їм бали від 10 до 1 відповідно. Так ось, за цим рейтингом наша команда у світі посідає 15 місце", - підкреслив глава НОК .

Бубка зауважив, що спорт є відображенням стану країни в цілому, а в Україні зараз йде війна й економічна криза.

"Ми втратили тренувальні бази в Криму, де за накатаною методикою готувалися багато команд. Ми втратили інфраструктуру в Донецькій і Луганській областях. Згадати хоча б три стадіони, реконструйовані до юнацького ЧС-2013 з легкої атлетики. Адже це були повноцінні бази підготовки ... Багато спортсменів і тренери змушені були виїхати з рідного дому, змінити своє життя, влаштовуватися на нових місцях. Невже хтось розраховував, що в такій ситуації спортивні результати залишаться на колишньому рівні?", - пояснив він.

Також президент НОК відзначив, що зараз в олімпійській збірній більшість становлять атлети, які йшли в спортивні секції якраз в той час, коли країну покидали найкращі тренери, міняли громадянство спортсмени, закривалися школи. Відповідно, за його словами, вибір майбутніх зірок у тренерів був зовсім невеликий, і в Україні закінчився ресурс покоління "дітей радянського спорту".

При цьому Бубка запевнив, що в цілому до фінансування підготовки до самої Олімпіади немає ніяких претензій. Він відзначив тісну співпрацю Міністерства молоді і спорту з НОК України, з федераціями, регіонами України у всіх аспектах підготовки.

Бубка наголосив на необхідності створення спортивної системи:

"До сьогодні, через 25 років після здобуття незалежності, Україна досі не сформувала системи функціонування спорту. Наша сфера існує на уламках радянської системи, яка була хороша для своїх історичних умов, але не для нинішніх".

Президент НОК вважає, що за неможливості багаторазового збільшення спортивного бюджету необхідно привести спорт і здоровий спосіб життя в статус державної політики, створити максимально сприятливі умови для меценатів, готових інвестувати в спорт, відновити роль і завдання спортивної лотереї, повернути спорт у загальне медіа простір, створити спортивний телеканал, запрошувати в Україну міжнародні спортивні змагання, дати пільги місцевій владі та бізнесменам, які будують спортивні арени, розвивати інфраструктуру для масового спорту.

Нагадаємо, збірна України посіла 31 місце в підсумковому медальному заліку Олімпіади-2016 у Ріо-де-Жанейро.

В активі українських спортсменів дві золоті, п'ять срібних і чотири бронзові нагороди. Таким чином, Україна розташувалися в таблиці між Південною Африкою та Сербією.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n403234
TUV3M1VYVTVSMWN3VEhwUmRqbEhWekJNUkZGMFRrTjNTVTVEZVVsT1IwRXdXbUpSZG1rNGRqQktTRkpuT1VONE1FeHlVWE5ET0hZd1NqZFJkVGxIVnpCTWVsRjJPVWRYTUV4RVVYUk9RM2RtVGtkQ01Fd3ZVWFowUjBFd1dVbzRNRmxVVW14MFF6a3dURVJSZG1SSFFqQlpVRkZ6ZEVOM01Fd3pVWFprUjFCbVRrTmxNRXgyVW14MFF6Z3dUQzlTYkhSRE5UQlpTRkpxVGtNMk1GcFpaekJhWWxGek9VZEJNRXhuZEUxcVFYaE9aejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору