EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  17627  112

 Посол Дещиця вказав на роль спецслужб РФ у створенні напруги між Україною і Польщею в питанні Волинської трагедії

Російські спецслужби активно працюють у Польщі і провокують поляків до протистояння з українцями.

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця в інтерв'ю "Громадському радіо".

"У Польщі дуже активно працюють російські спецслужби, вони підбурюють до охолодження відносин між двома країнами. Особливо те, що відбувається в інтернеті. Дуже багато коментарів невідомих авторів, які провокують протистояння, створюють напругу. Це в інтересах третьої сторони", - сказав Дещиця.

Читайте також: Порошенко шкодує про рішення польського Сейму щодо Волинської трагедії: "Багато хто захоче використовувати його для політичних спекуляцій"

Також Дещиця підкреслив, що в контексті російської агресії на Донбасі Україна є важливою для Польщі з точки зору безпеки.

Раніше посол України в Польщі Андрій Дещиця заявляв, що в зв'язку з прийняттям польським Сеймом постанови про визнання Волинської трагедії "геноцидом, здійсненим українськими націоналістами проти жителів II Речі Посполитої", необхідно провести зустріч парламентаріїв обох країн.


Читайте також: Польські та українські неурядові організації закликали суспільство до примирення

Нагадаємо, розбіжності України і Польщі виникають через ставлення до трагічних подій на Волині та Східній Галичині в 1943-1944 роках. В кінці 1990-х років була створена спільна комісія польських і українських істориків для вивчення цих подій. Робота комісії показала наявність очевидних відмінностей у трактуванні подій польськими істориками та низкою українських. Українські дослідники відзначають, що Волинська трагедія була наслідком війни Армії Крайової з УПА, в якій брало участь і цивільне населення. При цьому польська сторона також вдавалася до репресій проти цивільного українського населення: кількість жертв з українського боку оцінюється в 10-20 тиc. людина.

У 2013 році польський Сейм прийняв стриману версію "Волинської резолюції" з формулюванням "етнічна чистка з ознаками геноциду".

У грудні 2014 року Президент України Петро Порошенко під час свого виступу перед депутатами парламенту Польщі вибачився за події на Волині, але не давав якоїсь характеристики їм. Він закликав "не будувати політику на могилах".


22 липня 2016 Сейм Польщі (нижня палата парламенту) встановив 11 липня "Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої, здійсненого в 1943-1945 роках".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n403356
VEhrdlVXeE9RekV3V1c1UmRVNUhSekJaT0haTU9VTlRNRXczVVhVNVF6UXdURE5TWjJSSFRUQk1jbEZ6UTBSU1ozUkhRVEJNUkZGek9VTXhNRXhVVW14MFIxQm1Ua013TUV4cVVYWTVRemN3VERkUmRrNURkekJaVEZGMVNIcFJiamxES3pCTWRsSnFUa2RLTUV4Q09EQkxSRkYyZEVkQ01GcGlVbXAzUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору