EN|RU|UK
 Політика України
  118956  555
Матеріали за темою:

 Будапештський меморандум виявився папірцем, який ніхто не збирався виконувати, - Турчинов

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов назвав "папірцем" Будапештський меморандум, який гарантував суверенітет і безпеку України.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це він заявив під час презентації новітньої зброї і техніки до п'ятиріччя ГК "Укроборонпром" сьогодні на території Київського бронетанкового заводу.

"На превеликий жаль, треба констатувати, що ті самі угоди, Будапештський меморандум зокрема, не гарантували нам після роззброєння нашої країни, відмови від ядерного статусу її недоторканності і захищеності її кордонів. Усі ці угоди, весь цей меморандум насправді виявився звичайним папірцем, який ніхто, на превеликий жаль, не збирався виконувати", - зазначив Турчинов.

"Понад те, знову в Європі виник "мюнхенський синдром", коли агресора намагалися утихомирити, замість того, щоб жорстко зупинити", - додав секретар РНБО.

За таких умов, підкреслив Турчинов, Україна змушена розраховувати виключно на власні сили.

"За цих умов відродження національного Оборонпрому стало запорукою виживання нашої України. Підприємства концерну "Укроборонпром" за стислі терміни гідно виконали завдання, яке ставила перед ним Батьківщина", - резюмував він.

Нагадаємо, 5 грудня 1994 року Україна уклала міжнародний договір, у якому зафіксували умови відмови України від ядерної зброї в обмін на гарантії її суверенітету і безпеки, відомий як "Будапештська угода (меморандум)". Цей меморандум про гарантії безпеки було підписано у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Згідно з Будапештським меморандумом, Україна добровільно позбулася третього у світі ядерного потенціалу і стала без'ядерною державою. У підписанні угоди брали участь США, Великобританія, Північна Ірландія і Росія.

У квітні 2010 року Росія підтвердила гарантії безпеки України, зафіксовані в Будапештському меморандумі 1994 року. Про це повідомляв Департамент інформації та друку МЗС РФ після зустрічі заступника міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова з представниками посольств країн-учасниць СНД.

Згідно з Меморандумом США, РФ і Великобританія зобов'язалися: поважати незалежність, суверенітет та чинні кордони України; утримуватися від загрози силою, її застосування проти територіальної цілісності / політичної незалежності України; їхнє озброєння ніколи не буде застосовано проти неї, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином відповідно до Статуту ООН; утримуватись від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, отримати будь-які переваги; домагатися негайних дій з боку Ради Безпеки ООН з надання допомоги Україні, якщо вона стане жертвою акту агресії або об'єктом загрози агресії з використанням ядерної зброї; не застосовувати ядерну зброю проти України, крім випадку нападу на них, їх і підлеглі території, збройні сили, їхніх союзників; проводити консультації у випадку виникнення ситуації, унаслідок якої виникає питання щодо цих зобов'язань.

Навесні 2014 року Російська Федерація порушила умови угоди, почавши процес анексії АР Крим із подальшою його окупацією. Крім того 28 серпня 2014 року під час засідання Ради безпеки ООН деякі світові держави визнали пряме вторгнення російських військ на територію материкової України.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n403521
TUV3M1VYTmtReXN3V1VSUmRuUkRPVEJNUVhaTU9VTnBNRmxRVW1kT1IwZ3dUR3BSZG1SREt6Qk1TWFpNT1VOU01GbFFVWFJPUTNjd1RDOVJkR1JIU1RCWlRGSm5aRWROTUV4eVVYTkRSRkpuT1VONk1FdzNVWFJPUTNkbVRrTXJNRXhJVVhaMFIwRXdURGRSZG1SRGQyWk9RMmN3U2pOUmEyUkRaV1pPUTBVd1RFeFNaMDVES3pCTUwxRnpRVDA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору