EN|RU|UK
 Політика України
  19431  267

 Рішення про виселення ромів із Лощинівки незаконне і є прямою дискримінацію за ознакою етнічного походження, - офіс омбудсмена

Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина звернулася з вимогою вжити всіх можливих заходів для врегулювання міжнаціонального конфлікту в селі Лощинівка з дотриманням принципу недискримінації.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт омбудсмена.

Дивіться також: "Камінь, на х#й, прив'язати і у водойму, бл#дь", - роми залишають Лощинівку в супроводі поліції. ВIДЕО

"Запити направлені сьогодні, 29 серпня 2016 року, голові Одеської обласної державної адміністрації та Лощинівському сільському голові. Представник Уповноваженого звернулася до зазначених посадових осіб з вимогою вжити всіх можливих заходів для врегулювання міжнаціонального конфлікту у селі Лощинівка з дотриманням принципу недискримінації.
Окрім цього, відповідний запит було направлено начальнику Головного управління Національної поліції в Одеській області з проханням забезпечити публічну безпеку та порядок на території села",- йдеться в повідомленні.

У запитах йдеться про те, що під час моніторингу дотримання принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин предметом уваги Уповноваженого з прав людини стала резонансна подія - конфлікт між представниками ромської громади та іншими жителями села Лощинівка Одеської області, при вирішення якого органи місцевої влади вдались до дискримінаційних дій.

"Так, згідно з повідомленнями, оприлюдненими у засобах масової інформації, 28 серпня 2016 року місцеві мешканці, отримавши інформацію про те, що двоє ромів-жителів села підозрюються у вчиненні умисного вбивства малолітньої особи, здійснили самосуд над усіма представниками ромської громади села: залякували їх, розгромили їхні будинки, намагалися самочинно виселити з території села. Замість того, аби вжити заходів для врегулювання конфлікту, Лощинівська сільська рада прийняла незаконне рішення про виселення ромів із села, яке порушує право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання ромів, а також встановлює пряму дискримінацію за ознакою етнічного (національного) походження", - відзначили в офісі омбудсмена.

"Слід зазначити, що згідно зі статтею 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації держави-учасниці зобов'язуються заборонити і ліквідувати расову дискримінацію в усіх її формах і забезпечити рівноправність кожної людини перед законом, без розрізнення раси, кольору шкіри, національного або етнічного походження, особливо щодо здійснення права на свободу пересування і проживання в межах держави.

Також відповідно до статті 18 Закону України "Про національні меншини в Україні" будь-яке пряме чи непряме обмеження прав і свобод громадян за національною ознакою забороняється й карається законом", - нагадали у Уповноваженого з прав людини.

У запитах також вкотре наголошується на тому, що якісна реалізація Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року № 701-р, постійна діяльність місцевих органів державної влади задля інтеграції ромів в українське суспільство, дозволила б запобігти, зокрема, ситуації, що склалася у селі Лощинівка.

Читайте також: Ромське населення сьогодні не вивозитиме свої речі з Лощинівки, - Лорткіпанідзе

Нагадаємо, ситуація в Лощинівці загострилася після того, як 26 серпня в залишеному будинку на околиці знайшли тіло восьмирічної дівчинки. За підозрою у вбивстві затримали 21-річного цигана, що проживає в населеному пункті. Після цього в селі розгромили кілька циганських будинків. У заворушеннях брали участь понад триста людей.

Сам підозрюваний у вбивстві дівчинки в Лощинівці своєї провини не визнає. Спочатку затриманий давав свідчення, потім відмовився від них. За словами місцевих жителів, цигани з'явилися в селі три роки тому і займалися грабежами, поширювали наркотики, били і залякували односельчан. Правоохоронні органи не реагували на скарги людей.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n403572
VEhrNGRrdzVRekF3VEdwU1oyUkROakJaUkZGMVRrTTRNRnBpVVhaa1EzY3dXV0pTYkhSSFVHWk9ReXN3VEhwUmMyUkhSREJNVkZKblpFTTRNRXhZVVhaWWVsSm9kRU0wTUV4UVVYTk9Remt3VEdnNE1FbzNVWFJPUXpFd1dVaFNhazVETmpCTVFXY3dURGRSYzJSRE56Qk1SRkpuWkVkRE1GbDNQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору