EN|RU|UK
 Політика України
  2401  25

 Умови роботи правозахисників на Донбасі різко погіршилися, - комісар Ради Європи

Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс констатував різке погіршення умов роботи правозахисників в Росії, Туреччині, Азербайджані та на окупованому Росією Донбасі.

Про це йдеться в останній статті щоденника прав людини, опублікованому в понеділок, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Я із занепокоєнням відзначив, що в деяких країнах, таких як Азербайджан, Росія та Туреччина, розширення обмежень в сфері свободи асоціацій, мирних зібрань та висловлення думок призвело до різкого погіршення умов діяльності правозахисників", - зазначив Муйжнієкс.

Читайте також: Генсек Ради Європи Ягланд закликав українську владу гарантувати безпеку журналістів

На його переконання, правозахисники й організації, що працюють з питань правосуддя перехідного періоду, в т.ч. в умовах конфліктів і на постконфліктному етапі, стикаються із залякуванням, тиском, погрозами і нападами, оскільки вони виступають проти основних тенденцій у подачі інформації в своїй спільноті або в країні. "Однак дуже часто вони стикаються при цьому з серйозним ризиком для власного життя, піддаючись репресіям, переслідуванням і навіть, в деяких випадках, насильницьким зникненням", - підкреслив Муйжнієкс.

Читайте також: Посол України в ЄС спростував інформацію про безвізовий режим з 1 січня, - "Європейська правда"

Комісар звернув увагу, що в умовах збройного конфлікту або гострої кризи правозахисники відіграють найважливішу роль в документуванні порушень прав людини і в допомозі жертвам. "Проте вони стикаються і з труднощами в доступі до районів, в яких триває насильство, таких як південно-східна Туреччина, або ж в районах, де триває збройний конфлікт, як і зараз на сході України", - зазначив він.

Муйжнієкс наголосив, що представники громадянського суспільства та інші правозахисники мають найважливіше значення для дотримання прав людини, демократії та верховенства права. "Якщо вони не можуть працювати, то ці цінності і стандарти знаходяться під загрозою. Ці представники здійснюють найважливіші завдання в тому, щоб правозахисні системи функціонували шляхом подачі скарг в національні та міжнародні механізми; шляхом надання допомоги жертвам порушень прав людини для отримання доступу до засобів правового захисту й інших форм підтримки і компенсації; виступи за зміни в політиці та законодавстві, а також в їх виконанні; і підвищення рівня інформованості громадськості про права людини. У деяких випадках НУО та окремі правозахисники є єдиним засобом правового захисту для жертв і вразливих осіб", - зауважив він.

Також читайте: МЗС України вимагає від Росії надати доступ міжнародним правозахисникам в окупований Крим

На думку комісара, на положення й умови діяльності правозахисників негативно впливають різні тенденції в Європі. "Залежно від країни я зазначив, що перешкоди в їхній роботі можуть приймати такі форми: юридичні та адміністративні обмеження, що перешкоджають реєстрації правозахисних організацій і їхнього доступу до фінансування; обтяжливі фінансові вимоги і вимоги до звітності; судові переслідування; наклепницькі кампанії; погрози і залякування; зловживання контролем і наглядом; конфіскація і руйнування робочих матеріалів; незаконні арешти або утримання під вартою; жорстоке поводження; зникнення і смерть", - йдеться у статті комісара РЄ з прав людини.

На його думку, відсутність ефективних розслідувань порушень, вчинених державою і недержавними учасниками проти правозахисників через їхню роботу, залишається серйозною проблемою в низці європейських держав.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n403596
VEhrNGRrdzVReTh3V1VSUmMwNURlVEJNTjFGME9VTjNNRmxZVVhWT1IwSXdURE5SZFU1RE5qQk1hRGd3UzBSUmMwNURNREJNUVdjd1NWUlJjM1JIUVRCTU4xRjJPVU0w
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору