EN|RU|UK
 Суспільство
  15311  111

 Гриневич: "Ми не можемо так далі ставитися до вчителя"

Реформ без інвестицій не буває, тому закон "Про освіту" повинен бути прийнятий, навіть якщо він вимагає додаткових витрат з державного бюджету.

Про це міністр освіти й науки України Лілія Гриневич заявила під час зустрічі з педагогами Чернівецької області 30 серпня, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі Міносвіти.

"Я сподіваюсь, що представлена нами концепція сприятиме суспільному прийняттю Нової української школи, це буде поштовхом для депутатів не зволікати з прийняттям потрібних освіті законів. Шановні колеги, реформ без інвестицій не буває! Є речі, які ми можемо зробити без грошей. Наприклад, програми початкової школи було оновлено без грошей - все на голому ентузіазмі, але для того, щоб вчитель підвищив свою кваліфікацію і був добре підготованим до професії, його соціальний статус повинен зростати", - зауважила Лілія Гриневич.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Зарплата вчителя повинна бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат, - Гриневич

Вона зазначила, що низька зарплатня і, відповідно, статус вчителя у суспільстві сьогодні не дають залучати успішних та талановитих дітей до цієї професії.

"Ми не можемо далі так ставитись до вчителя, адже це демонструє те, як держава оцінює їхню працю", - наголосила міністр.

Одне із завдань, що поставило перед собою МОН - перейти від авторитарної педагогіки до педагогіки партнерства, де вчитель, дитина та її батьки братимуть на себе рівну відповідальність за навчання дитини, будуватимуть здорові та рівноправні стосунки.

Цей принцип закладено не лише в концепцію Нової української школи, а й в оновлені програми та рекомендації для початкової школи.

"Наприклад, у рекомендаціях для початкової школи ми зазначили, що інформація про оцінку дитини - це конфіденційна інформація, вона призначена для батьків цієї дитини, а не для батьків усього класу", - зазначила Лілія Гриневич.

Також читайте: Гриневич просить Мін'юст допомогти в боротьбі з учителями, які пропагують сепаратизм

Міністр закликала освітян активно долучатися до обговорення концепції Нової Української школи, що триватиме протягом вересня і наголосила, що МОН відкрите й готове виправляти та доповнювати концепцію.

"Я вас прошу, нам дуже потрібна ваша підтримка проти бюрократії, проти тих, хто не розуміє наскільки важлива стратегічна воля для системи освіти, ваша підтримка, щоб тиснути на парламентарів, на всіх тих, хто приймає рішення, бо наші діти не можуть чекати - вони ростуть і за ними має йти Україна", - наголосила міністр освіти й науки України.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n403732
VEhrdlVXczVSMEV3VEdwUmRtUkRNVEJNVEZGMVRrZElUSGt2VVhRNVEzY3dXVVJSZG5SRGVEQmFZbEpuZEVNNU1FeEJaekJNTDFGMU9VTjNNRmxNVVhOSWVsRnpkRWRJTUV4cVVtZDBRekV3VEhaU2FraDZVVzVPUjFjd1RETlJkblJIUWpCTVRGSnNkRWRETUV4blBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору