EN|RU|UK
 Політика України
  13719  137

 Тягнибок пояснив, чому став націоналістом

29 серпня виповнився 141 рік з дня народження видатного політичного діяча Західно-Української Народної Республіки Льонґина Цегельського, який є предком лідера Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олега Тягнибока.

"Покоління і покоління українців мріяли і боролися за нашу незалежність, в тому числі і мої предки, - написав Олег Тягнибок на своїй сторінці в Фейсбук. - Це і є той самий Льонґин Цегельський, який століття тому був одним із батьків-засновників Західно-Української Народної Республіки, а потім зачитував Акт Злуки між УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року на Софіївській площі у Києві. Це також другий прадід - Ігнатій Цегельський, якого московські окупанти запроторили в мордовські концтабори на 10 років, бо він, будучи священиком, освячував українські підрозділи".
Тягнибок зазначає, що радянська влада майже винищила його родину.

"Рідний брат моєї бабці - лікар УПА Петро Скобельський, який поліг від енкаведистської кулі, рятуючи життя пораненого повстанця у травні 1945-го… І мій дідусь - о. Артемій, який відмовився перейти під Московське православ'я, за що його на сім років вислали до Сибіру разом із родиною… І його двоюрідні брати: Микола Цегельський, який згинув у таборі суворого режиму, та Роман Лиско, якого москалі живцем замурували в стіні горезвісної тюрми на Лонцького… І, зрештою, моя мама, яку відправили на заслання ще дитиною, у чотирирічному віці", - пише Олег Тягнибок.
Лідер "Свободи" висловив сподівання, що наступні покоління його родини не будуть змушені продовжувати боротьбу, яку майже сторіччя вели предки.

"Моя мотивація є такою самою, як і в моїх предків, та, мабуть, й у мільйонів українських батьків. Бажаю одного: щоби ні наші діти, ні онуки більше не мусіли боротися за незалежність. Нехай вони щасливо живуть і самі творять своє майбутнє на своїй, Богом даній землі", - зазначив лідер "Свободи".

Як повідомлялося, Олег Тягнибок нещодавно став дідом. Його старша дочка Ярина, ровесниця незалежної України, в квітні цього року народила дочку Юстину.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n403793
VEhrdlVXOTBSMUF3VEZCUmRtUkROREJNU0ZGMmRFTTJUSGt2VVc5a1Eza3dURGRSYzJSREt6Qk1WRkZ6UVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору